fbpx
Close

Kaia Kanepi jõudis Bronxis põhiturniirile!

Kaia Kanepi Bronxi turniiril. / Foto: Reuters/USA Today/Scanpix

Kaia Kanepi kogus Bronxi turniiri kvalifikatsioonis kolm võitu ja pääses põhitabelisse, kus esimesed mängud peetakse juba täna õhtul.

Edasipääsu otsustavas mängus alistas Kanepi Nadja Kichenoki (Ukraina, WTA 756.) 6:7, 6:1, 6:2. Võib tunduda, et seti loovutamine nii viletsa edetabelikohaga tennisistile oleks justkui suurüllatus, aga Kichenok on viimasel neljal-viiel hooajal keskendunud vaid paarismängule. Üksikmängus oli ta parimatel aastatel (2013-2014) maailma teise saja mängija ja üheks nädalaks ka esisajas (täpselt 100. koht). Muide, 2013. aastal mängis Kichenok esimese asetusega Tallinnas ITF-i turniiril, kus kaotas finaalis Aliaksandra Sasnovichile (Valgevene). Kõrvalepõikeks võime öelda, et tolle võistluse võitjad on praegu maailma tasemel kõik tuntud tegijad, sest paarismängus said esikoha Anett Kontaveit/Jelena Ostapenko.

Esimene sett algas kummaliselt – neljase esimeses geimis juhtis tõrjuja alati 40:0 ja kuigi kumbki mängija nulliga ei võitnud, saadi ikkagi neli murret järjest. Seisult 2:2 hakkasid aga vastased servi hoidma, ehkki mõlemad olid veel natuke raskustes. Seisul 6:5, 40:30 teenis Kaia oma selle mängu 12. murdepalli, mis oli ka settpall, kuid see jäi kasutamata ja tie-break’i kaotas eestlanna kindlalt 3:7.

Kui mängu pole oma silmaga näinud, on raske öelda, et seejärel võttis Kaia “jalad kõhu alt välja” ja täitis rutiinselt eesmärgi, aga tulemuse põhjal võiks nii eeldada. Kaial oli vaid üks raskem hetk, kui ta otsustavas setis loovutas avageimis oma pallingu, aga murdis kohe tagasi ja läks oma teed. Kichenok võitis kahes viimases setis vaid ühe servigeimi.

Otse pallingult teenis Kaia märksa rohkem punkte kui vastane, sest ta lõi 12 ässa ja tegi 7 topeltiviga, aga Kichenok vastavalt 3 ja 14. Ehk siis kokku jäi Kanepi siin 16 punktiga peale ja üldarvestuses võitis punktid 111:92. Nii tuli pallingult päris oluline vahe. Murdepalle realiseeris Kanepi lõpuks 21st 9 ja Kichenok 15st 4.

Loosi tahtel kohtub Kanepi Bronxi turniiri avaringis samuti kvalifikatsiooni läbinud 27-aastase Magda Linettega (Poola), kes on maailma 79. reket ehk üsna kõrvuti Kanepiga (77.). Omavahel nad varem kohtunud pole.

scroll to top