Kaia Kanepi jõudis Bronxi põhiturniirist ühe võidu kaugusele

Kaia Kanepi. /Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi jätkas võidukalt Bronxi WTA turniiri kvalifikatsiooni, kui alistas laupäeva õhtul teises ringis jaapanlanna Mayo Hibi (WTA 210.) 6:3, 6:4.

Mäng polnud siiski päris kerge jalutuskäik ning kestis tund ja 36 minutit. Pärast ülipika avageimi järel oma pallingu hoidmist murdis Kaia vastase servi neljandas geimis ja juhtis seejärel 4:1. Kui Hibi sai murde tagasi seisuks 4:3, võitis Kaia uuesti jaapanlanna servigeimi ja seejärel ka seti.

Teises setis hoidsid mõlemad pallingut üsna kindlalt seisuni 4:4, kui välja arvata üks geim, kus Kanepil oli kasutada kaks murdepalli. Kuid arvatav autsaider Hibi otsustaval hetkel siiski murdus ja Kaia lõpetas mängu.

Kvalifikatsiooni otsustavas mängus kohtub Kanepi pigem hea paarismängijana tuntud Nadja Kichenokiga (Ukraina, WTA 756., paarismängu 49.), kes üllatas 6:4, 1:6, 6:4 võiduga Natalja Vihljantsevat (Venemaa, WTA 96.). Kichenok osaleb Bronxis oma selle hooaja kolmandal üksikmänguturniiril. Tema üksikmängu ranking ilmselt tasemele ei vasta, tegemist on vähemalt maailma teise saja tugevuse tennisistiga, ent teatavasti võib Kaiat praegu heal päeval pidada TOP50 taseme mängijaks.

Vihljantseva parim hooaeg oli 2017, kui ta mängis ‘s-Hertogenboschi turniiri finaalis, kus kaotas Anett Kontaveidile. Siis oli venelanna parimal nädalal maailma 54. reket, kuid viimasel kahel aastal on tema areng seiskunud.