Jürgen Zopp sai revanši ja jõudis Kanadas veerandfinaali

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp (3. asetus) alistas Drummondville’i (Kanada) Challenger-turniiri 3. ringis Tristan Lamasine’i (Prantsusmaa, 16) 6:4, 6:4 ja pääses veerandfinaali.

Zopp sai täpselt sama tulemusega revanši 2016. aasta US Openi kvalifikatsioonis Lamasine’ilt saadud kaotuse eest. Täna oli Eesti esireket maailma edetabelis 286. kohal asuvast prantslasest parajalt üle, ehkki esimeses setis läks murdega ette Lamasine. Kuid Zopp jõudis 1:4 kaotusseisult 5:4 ette ja hoidis oma servi ka seti viimases geimis, kuigi mängis algul maha 40:0 edu.

Teise seti algul murdis Zopp veelkord vastase servi ja sellest piisas. Seisul 3:1 sai Jürgen hakkama imelöögiga, kui ta võrgu ees suutis teravalt löödud palli poolpõrkelt vastase poolele tagasi saata selja tagant. See löök tõi ka punkti. Zopp servis täna palju paremini kui eelmises mängus argentiinlase Renzo Olivo vastu ja suutis oma pallingul enamasti domineerida.

Zopp lõi kolm ässa ja tegi ühe topeltvea, vastane vastavalt 4 ja 1. Lamasine oli küll esimesel servil veidi täpsem (õnnestumisprotsent vastavalt 68 ja 63%), kuid Zopp võitis esimeselt pallingult 73 ja Lamasine 61% punktidest ehk siis eestlane kasutas oma servi paremini ära. Murdepalle realiseeris Zopp 7st 3, Lamasine 5st 1.