Eesti karikavõistlused: esimesena asetatud Helena Narmont langes välja

– Elisabeth Iila / Foto: Viktor Burkivski

Täna algasid Tondi Tennisekeskuses Eesti karikavõistlused, kus esimesel päeval jõuti pidada kaks ringi ja selgitada veerandfinalistid.

Naiste üksikmängus langes välja esimesena asetatud Helena Narmont, kes teises ringis kaotas Elisabeth Iilale 1:6, 3:6. Väga suur üllatus see polnud, sest 14-aastane Iila on viimasel ajal tõusuteel ja kuigi Narmont oli asetatud esimesena, ei saanud teda pidada karikavõistluste peafavoriidiks, kelleks pigem olid Maria Lota Kaul (5) ja Valeria Gorlatš 6). Nemad said võidu vastavalt Polina Ramenskaja üle 6:0, 6:1 ja Maily Märsi üle 6:1, 6:0.

Karikat kaitseb naiste üksikmängus Lissi Kubre (4), kes võitis Emma Namnieksi 6:1, 6:1. Teised naiste 2. ringi mängud: Liina Suurvarik (2) – Andrea Roots 6:1, 7:6, Anet Angelika Koskel (3) – Piret Ilves 6:4, 6:3, Julia Skripnik – Lauren Elisabeth Lind (7) 6:0, 6:1, Annemai Mutso (8) – Anette Klettenberg 6:1, 6:3.

Veerandfinaalis kohtuvad tabeli järjekorras: Iila- Gorlatš, Koskel – Mutso, Kaul – Kubre ja Skripnik – Suurvarik.

Meeste üksikmängus pääsesid kuus kõrgema asetusega tennisisti veerandfinaali. Hädas oli vaid Karl Kiur Saar (2), kes mängu algul tõmbas kergelt ära jalalihase, kuid suutis võita Auris Mikku 3:6, 7:6, 7:6. Esimesena asetatud Kenneth Raisma, võistluse peafavoriit, võitis 14-aastase Oliver Ojakääru 6:3, 6:0. Teised 2. ringi mängud: Daniil Glinka (3) – Alex-Andre Ojassalu 6:1, 6:1, Robin Erik Parts (4) – Mathias Vetevool 3:6, 6:1, 6:2, Johannes Seeman (5) – Jakov Tširkin 6:2, 7:5, Carl Bret Parko (6) – Andtes Angerjärv 7:6, 3:6, 6:1, Frederick Karma – Andre-Remi Jakobi 6:1, 6:4, Kristopher Karma – Ott-Artur Kasera (7) 6:0, 6:4.

Veerandfinaalis kohtuvad: Raisma – F. Karma, Glinka – K. Karma, Seeman – Parts, Parko – Saar.

Vaata infot karikavõistluste kohta siit.