fbpx
Close

Jennifer Brady viis Rahu naiskonna üldvõidu lävele

Jennifer Brady püsib Charlestonis kaotuseta. / Foto: Imago images/Scanpix

Ehkki Headuse naiskonna kapten Madison Keys tegi kõik, mis suutis, on tema naiskond Charlestonis Credit One Bank Invitational turniiril enne viimast päeva raskes seisus.

Kuid mida Keys tegi senist arvestades halvemini, kui Rahu naiskonna kapten Bethanie Mattek-Sands, oli tiimi valimine. Keys eelistas nimekaid mängijaid, kes kahjuks enam viimasel ajal nii heas vormis pole – näiteks Sloane Stephens (USA) ja Viktoria Azarenka (Valgevene). Neist Azarenka pole Charlestonis ühtki mängu võitnud, aga Stephens kaotas eile Jennifer Bradyle (USA) 2:6, 6:7. Ka Headuse naiskonna paremuselt teise edetabelikohaga mängija Alison Riske (WTA, 19.), on kolmest matšist kaks kaotanud.

Brady võit viiski Rahu naiskonna 20:13 juhtima ja viimasest viiest mängust, mis igaüks annab kolm punkti, vajab Rahu naiskond nüüd kaht võitu. Kuna ees on neli paarismängu, mille arvestuses Rahu naiskond juhib 3:1 (punktid 7:1, sest nad võitsid kaks kahe- ja ühe kolmepunktimängu), siis on Headuse naiskonnal raske seisu päästa. “Ma ei tunne erilist pinget,” ütles maailma edetabelis 48. kohal asuv Brady. “Mängisin kaks aastat ülikoolitennist, mistõttu tean, kuidas on mängida mitte ainult enda eest.” Brady on seni võitnud Charlestonis kõik kolm mängu (kaks üksikmängu ja paar).

Enne olid aga laupäeval kohtunud kaks turniiri kõrgeima asetusega mängijad Sofia Kenin (WTA 4.) ja Keys (13.). Veel pool aastat tagasi olnuks Keysi võit veel üsna seaduspärane, aga pärast Australian Openi tšempioniks tulekut on Keninist saanud suursoosik. Kenin juhtis 6:3, 4:0 ja veel oli tal teises setis seisul 5:3, 40:30 matšpall, aga Keys tõi kohtumisse pöörde ja võitis 3:6, 7:5, 10:2.

Pühapäeval peetakse ainsa üksikmänguna Mattek-Sandsi ja Shelby Rogersi kohtumine, ülejäänud neli on paarismängud. Kõik kohtumised annavad võitjatele 3 punkti.

scroll to top
Inline
Inline