fbpx
Close

Eesti U18 GP-etapil noormeestele noppis Oliver Ojakäär kaks esikohta

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL

Eesti noorte GP sarjas poistele vanuseklassis U18 Tondiraba Tennisekeskuses osales palju mängijaid. Kokku võisteldi kolmes tugevusgrupis.

Esimeses ehk tugevaimas grupis võidutses tartlane Oliver Ojakäär (1. asetus), kes oli ka turniiri favoriit. Ent tema esikoht ei tulnud sugugi kergelt, sest kahes mängus läks tal võitmiseks tarvis kolme setti. Veerandfinaalis nägi ta mõneti üllatuslikult palju vaeva Indrek Soome alistamisega – 6:2 4:6 6:1. Poolfinaalis alistas Ojakäär Andre Toomvälit (4) tulemusega 6:2 6:4 ja finaalis Oskar Erik Hakoneni tulemusega 6:2 3:6 6:2. Hakonen võitis poolfinaalis teisena asetatud Marten Murrandit 6:0 6:3. Esimeses ringis lülitas Hakonen konkurentsist kolmanda asetusega Alex-Andre Ojassalu, kes aga osutus parimaks I grupi lohutusturniiril.

Teises grupis saatis edu Gleb Paškovi, kes oli otsustavas mängus parem Daniel-Bhekiwe Rabekost 7:6 (4) 6:2. II grupi lohutusturniiri võitis Markus Michelis.

Kolmandas grupis noppis kindla esikoha Mark Mathias Vuuk. Finaalis sai ta 6:2 6:4 jagu Ignas Grusniusest. Olgu öeldud, et mõned päevad varem võitis Vuuk meeste esiliiga etapi, kui oli finaalis parem Kristjan Pakist. Lohutuse võit kuulus siin Joonas Arnoverile.

Paarismängus saavutasid esikoha Ojakäär ja Murrand (1), kes võitsid finaalis dueti Hakonen/Toomväli (2) tulemusega 6:1 6:4. Tõeliselt dramaatiliseks kujunes võitjapaarile aga heitlus poolfinaalis. Ojassalu/Soomet võideti õige napilt – 7:6(6) 6:7(4) 10:7. Finalistid Hakonen/Toomväli said omakorda poolfinaalis jagu Andre-Remi Jakobi/Gregor Marius Kliimaskist (4) 6:3 6:2.

scroll to top
Inline
Inline