fbpx
Close

Jelena Ostapenko vaevleb madalseisus

Jelena Ostapenko. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Dubai tenniseturniir sai Balti riikide kolmele mängijale kiiresti otsa, kui avaringis kaotasid nii Anett Kontaveit, Anastasija Sevastova kui ka Jelena Ostapenko.

Umbes pool tundi pärast Anetti kaotust jäi lõunanaaber Ostapenko, 2017. aasta Roland Garrosi slämmiturniiri võitja, alla maailma 117. reketile Jennifer Bradyle (USA) 4:6, 0:6. Kui Kontaveidi puhul saame viimasel ajal rääkida kõikuvast vormist, siis Ostapenko pole mullusuvisest Wimbledonist (jõudis poolfinaali) saadik peaaegu üldse võitnud – US Openil jõudis ta 3. ringi, aga ülejäänud turniiridel on langenud kas 1. või 2. ringis.

Sügisel vaevas Ostapenkot kerge vigastus, aga viimasel ajal ta enam selle põhjuse taha pugeda ei saa. Tõsi, väidetavalt vigastas lätlanna täna servimise ajal selga.

Dubais ja Dohas jäi Ostapenko võiduta ka eelmisel aastal, ent kohe on tal kaitsta kõrged punktid – 650 Miami turniiri mulluse finaalijõudmise eest. Hetkel jäävad Kontaveit ja Ostapenko maailma edetabelis kõrvuti 21. ja 22. kohale, tagant neid reaalselt keegi ei ohusta – näiteks Lesja Tsurenko peaks selleks jõudma Dubais poolfinaali või Carla Suarez Navarro finaali, aga vaevalt seda juhtub.

Ametlikult ei ole kuskil kirjas, et Glenn Schaap enam Ostapenko treenerina ei tööta, kuid tegelikkuses on see ilmselt juhtunud. Küsimus on selles, et ka Schaapi töö ajal jätkas Ostapenko treenerina ema, mistõttu võib öelda, et Kontaveidi endine treener Schaap pidigi olema ajutine lahendus. Teadjamad küll väidavad, et ema ei ole suuteline parandama Ostapenko kesist pallingut, ent ometi tuli ta ka sellega slämmivõitjaks.

scroll to top