fbpx
Close

Jelena Ostapenko kirus ropult elektroonilist joonekohtunikku

Jelena Ostapenko pole rahul kohtuniku otsusega – siin fotol Tallinnas Merko Cupil. / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Australian Openi väljakutel, kus praegu toimuvad ja on üheks päevaks katkestatud slämmieelsed turniirid, kasutatakse inimestest joonekohtunike asemel elektroonilist süsteemi, mille loetud punkte protestida ei saa.

Kolmapäevases mängus asus elektroonikaga võitlema Läti tennisist Jelena Ostapenko, kelle tagakäelöögi luges süsteem audiks seisul 7:6, 3:5, kui lätlannal oli Elina Svitolina servil kasutada murdepall. Ta karjus vene keeles oma treeneriboksi suunas: “Hawkeye, …. debiil!” Punktiiri kohal oli inglise keelde tõlgitud f-tähega sõna, aga ilmselt ütles ta mingi venekeelse roppuse.

Seejärel teenis Svitolina settpalli, lõi selle piirile ja Ostapenko hüüdis kohtunikule: “See on võimatu! Süsteem ei näe ühtki palli!” Ja otsustavas setis seisul 0:2 kurtis Läti tennisist pärast topeltviga uuesti pukikohtunikule: “Iga pall, mis kukub joone lähedale, on aut. Iga kuradi pall. Süsteem on uskumatu, ei näe palli.” Paar punkti hiljem hakkas Ostapenko nutma, sest võidelda elektroonikaga oli lootusetu.

Ostapenko kaotas Svitolinale 7:6, 3:6, 2:6.

scroll to top