fbpx
Close

Jannik Sinner võitis lähirivaali ja on teel ATP finaalturniirile

Jannik Sinner. / Foto: Reuters/Scanpix

Pidades silmas ATP finaalturniiri koosseisu oli meeste tennises tänase päeva olulisim veerandfinaal Viini turniiril, kus Jannik Sinner (Itaalia, 7) alistas Casper Ruudi (Norra, 4) 7:5, 6:1.

Sinner on nüüd võitnud seitse mängu järjest, sest eelmisel nädala sai ta esikoha Antwerpeni turniiril. Ruud on ATP Race’i arvestuses esialgu veel 7. kohal, kuid Sinner läheks mööda, kui alistaks poolfinaalis ameeriklase Frances Tiafoe. Teise mängijana oli Viinis täna tähelepanu keskmes tulevikutäht Carlos Alcaraz (Hispaania), kes alistas Matteo Berrettini (Itaalia, 3) 6:1, 6:7, 7:6. Kuigi kohtumine oli alguses ühepoolne, pidi Alcaraz lõpuks kõvasti pingutama, et veel ühe esikümne mängija “skalp” saada. Varem oli Alcaraz US Openil võitnud Stefanos Tsitsipase (Kreeka).

Peterburi turniiril langes üllatusena välja kodupubliku ees mänginud esimese asetusega Andrei Rublev (Venemaa), kes kaotas US Openi veerandfinalistile Botic van de Zandschulpile (Holland) 3:6, 4:6. Kohaliku publiku kurvastuseks ei jõudnud poolfinaali ühtki venelast, sest Aslan Karatsev ja Karen Hatšanov olid kaotanud juba 2. ringis. Moskvas oli Karatsev siiski võitnud, aga kahe turniiri jaoks tal jõudu ei jätkunud.

ATP Race’i seis on nüüd selline, et kindlustanud on pääsu finaalturniirile maailma esikuuik: Novak Djokovic (Serbia), Daniil Medvedev (Venemaa), Tsitsipas, Alexander Zverev (Saksamaa), Rublev ja Berrettini. Konkurentsis on neist sel nädalal veel Zverev, kes kohtub Viini turniiri teises poolfinaalis Alcaraziga. Järgnevad Ruud 3105, Sinner 3015, Hubert Hurkacz (Poola) 2955, Cameron Norrie (Suurbritannia) 2875, Felix Auger-Aliassime (Kanada) 2420 ja Karatsev 2280 punktiga. Need kuus meest pretendeerivad kahele kohale, kuid tuleb arvestada, et Sinner võib sel nädalal veel punkte juurde saada (maksimaalne tulemus 3335).

Pidamata on Pariisi Masters, kus võitja teenib 1000 punkti. Auger-Aliassime ja Karatsev võivad pääseda ATP finaalturniirile ainult Pariisi võiduga. Ning ka sel juhul ei pruugi piisata, kui kaks meeste nende ees paiknevast nelikust teevad hea tulemuse. Hurkaczile ja Norriele piisab finaalipääsust, aga võib piisata ka poolfinaalist – sel juhul sõltub kõik Ruudi ja Sinneri tulemustest. Aga kuna Pariisis teevad kaasa kõik tipud eesotsas Djokovici ja Medvedeviga, on ATP finaalturniiri viimaste pääsmete pretendentidel üsna problemaatiline isegi poolfinaali pääseda ja seetõttu oleks Sinner Viini turniiri võidu korral ikkagi ühe jalaga Torinos, kus võistlus peetakse. Publikule on õnneks vähemalt ühe itaallase osavõtt garanteeritud, sest mängib Berrettini.

scroll to top