Ivanov oli Nanchangis lähedal finaali jõudmisele

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Nanchangis kaks nädalat järjest ITF World Tennis Tour 15,000 auhinnafondiga turniiridel võistelnud Vladimir Ivanovi saldoks jäi üksikmängus kaks poolfinaalikohta, paarismängus turniirivõit ja poolfinaal.

Eelmine nädal tuli Vladimir Ivanov (ATP 919.) paarismängus koos venelase Yan Sabaniniga esikohale. Sel nädalal nad aga teatavasti kaotasid poolfinaalis. Üksikmängus oli Ivanovil hea šanss parandada eelmise nädala saavutust. Nüüd kohtus neljandana Ivanov poolfinaalis hiinlase Yecong Mo’ga (ATP 1007.), kes esimeses ringis üllatas Nanchangis esimesena asetatud Kento Takeuchit (Jaapan, ATP 606.).

Esimest setti alustas Eesti tennisist väga kindlalt, asudes kahe servimurdega 4:0 ette. Edasised sündmused oli ühtpidi põnevad, aga meie tennisistile edu ei toonud. Seisul 4:3 oli Ivanovil oma servil geimpall ja seisul 4:4 kaks murdepalli., ent kõik need jäid realiseerimata. Ka seti kahes viimases geimis jõuri tasamänguni, kuid hästi alanud sett ikkagi hiinlasele 6:4.

Vaatamata valusale avaseti kaotusele, kogus Ivanov end teises setis ning võitis selle üsna kindlalt 6:2 (servimurded tulid seisul 3:2 ja 5:2).

Tundus, et Ivanovi hea hoog jätkub. Kolmanda seti alguses teenis ta vastase servilt murdepalli, kuid 2:0 ette minna ikkagi ei õnnestunud. Yecong Mo seevastu kasutas oma ainsa võimaluse ära… Õigemini Ivanov aitas ise hiinlast, sest seisul 3:3 lõpetas ta geimi kahe topeltveaga (need olid Ivanovi ainsad topeltvead!) ja sellest Hiina tennisistile piisas. Finaalikoht seega Mo-le tulemusega 6:4 2:6 6:4.