fbpx
Close

Indian Wellsi turniiril selgusid naiste üksikmängu veerandfinalistid

Tiitlikaitsaja Paula Badosa (pildil Indian Wellsi võidukarikaga) on mänginud väga kindlalt. Ta pole kaotanud veel ühtki setti. / Foto: AP/Scanpix

Indian Wellsi Masters 1000 turniiril on naiste üksikmäng jõudnud ühe astme võrra kaugemale, kui täna öösel selgusid viimased veerandfinalistid.

Kõige põnevam oli viimane kohtumine, kus Marketa Vondroušova (Tšehhi, 30) mängis Veronika Kudermetovaga (21) teist päeva järjest ligi kolm tundi, aga seekord lõpuni vastu ei pidanud ja viimase servigeimi loovutamise tõttu kaotas 6:7, 7:6, 5:7. Huvitav, et selles mängu oli vaid kolm servimurret – üks otsustavas ja kaks teises setis, kui Kudermetova läks 5:4 ette, kuid matši võiduks servides kaotas ainsal korral oma pallingu. Anett Kontaveit, kes oli Vondroušovale napilt kaotanud, ütles Eesti meediale, et Indian Wellsi väljakud on aeglased, kuid Kudermetoval ja Vondroušoval oli kahe peale ainult kümme murdepalli, Anetti mängus oli neid 31. Otsustavas setis ei olnud kummalgi oma servil isegi 40:40 seisu.

Kõige lihtsam päev oli Maria Sakkaril (Kreeka, 6), kes sai Daria Saville’i (Austraalia) vastu seisul 4:1 loobumisvõidu. Tiitlikaitsja Paula Badosa (Hispaania, 5) võitis aga Leylah Fernandezi (Kanada, 18) 6:4, 6:4. Ka Badosa kaotas ainult ühe servigeimi, seega võime järeldada, et parimad servijad ikkagi võidavad Indian Wellsis lõviosa oma pallingutest.

Badosa ja Sakkari on nüüd tabeli alumise poole favoriidid, aga ülemisel poolel peaks selleks olema Iga Swiatek (Poola, 3), kes vaatamata kehvale algusele (seisul 2:5 oli ta kaotanud juba kolm servigeimi) alistas Angelique Kerberi (Saksamaa, 15) 4:6, 6:2, 6:3. Kuid see mäng oli murrete osas täiesti teistsugune – Swiatek kaotas kuus ja Kerber kaheksa servigeimi.

Vaadake Indian Wellsi naiste üksikmängu tabelit siit.

Tänaseks on juba palju favoriite langenud ka meeste üksikmängus, kus 1/8 finaalid peetakse täna õhtul ja öösel. Daniil Medvedevi (1) üllatuskaotusest Gael Monfilsile (Prantsusmaa, 26) oli juba juttu, kuid nüüd on välja langenud ka Alexander Zverev (Saksamaa, 3) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5), mistõttu suursoosikuks on kerkinud Rafael Nadal (Hispaania, 4), kes pole 2022. aastal kaotanud veel ühtki mängu.

Tsitsipase alistajaks oli USA tennise uus täht Jenson Brooksby, kes sai võidu 1:6, 6:2, 6:3. 21-aastane Brooksby ei kuulunud aasta tagasi veel TOP250 hulkagi, kuid hakkas siis Challenger-turniiride võitmisega punkte teenima. Tänaseks on ta ATP 43. reket, kuid järgmisel nädalal tõuseb kindlasti TOP40 sekka. Brooksby ise ütleb, et mingit erilist relva tema mängus ei ole. „Arvan, et minu jõud peitub selles, et oskan vastaste nõrku kohti leida ja ise mängin parimas vormis olles peaaegu veatult,“ sõnas ameeriklane.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top