fbpx
Close

Iga Swiatek võitis, keegi ei jäänud alagrupis kaotuseta

Iga Swiatek. / Foto: EPA/Scanpix

WTA finaalturniiril Guadalajaras juhtus Chichen Itza alagrupis niimoodi, et viimases voorus alistas neliku viimase koha omanik võitja, kui Iga Swiatek (Poola, 5) sai jagu Paula Badosast (Hispaania, 7) 7:5, 6:4.

Nii said mõlemad alagrupivõitjad viimases voorus kaotuse, sama oli ju möödunud ööl juhtunud Anett Kontaveidiga. Samas on huvitav, et kui tavalistelt turniiridelt lahkuvad kõik mängijad peale võitja kaotusega, siis Guadalajarast lahkuvad võiduga Swiatek ja Karolina Pliškova (Tšehhi, 3), kes poolfinaali ei pääsenud.

Tundus, et Badosa ei soovinud seda mängu iga hinna eest võita, et mitte liialt väsitada end enne teisipäevast poolfinaali. Mõlemas setis läks hispaanlanna murdega ette, aga ei suutnud seda hoida. Esimeses setis murdis Swiatek kohe tagasi ja siis uuesti seisul 6:5, kuid teises setis läks poolataril rohkem aega. Kui ta jäi murdega taha 1:2, mängiti seejärel maratongeim (24 punkti!), kus Swiatekil oli seitse murdepalli, aga Badosa kaitses oma servi. Tol hetkel tundus küll, et läheb mänguks, aga seisul 4:3 kaotas ta ikkagi servigeimi väga kergelt ning järgmises kahes geimis võitis kokku ainult kaks punkti.

Swiatek oli ka mänguliselt teravam, ehkki Badosa ka eelmistes kohtumistes tegi vähem äralööke kui kaotaja. Kuid paratamatult kuidagi mõjutab see fakt, et sul on edasipääs käes ja kuigi võidusoov on, siis võiduvajadust pole. Swiatek ütles väljaku intervjuus, et lõpuks lahkub ta turniirilt siiski rahulolevalt, et ei jäänud päris tühjade kätega. Kui nii võtta, ei jäänud üksikmängu finaalturniirist osavõtjaist keegi tühjade kätega, sest ainsana kolm kaotust saanud Barbora Krejcikova (Tšehhi, 2) kompenseerib ebaedu võitudega paarismängus.

Kui eelmistes mängudes võitis Badosa esimeselt servilt vastavalt 70 ja 71% punktidest, siis Swiateki vastu ainult 59%. See vahe võiski saada otsustavaks. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Badosal küll parem kui vastasel (59 vs 56), kuid hispaanlanna on reeglina umbes 65-70% mängija. Selline number õnnestus tal saavutada ainult kohtumises Maria Sakkari (Kreeka, 4) vastu.

Nüüd jääme ootama Chichen Itza grupi ja kogu alagrupiturniiri viimast mängu, kus eeloleval ööl on vastamisi Arina Sabalenka (Valgevene, 1) ja Sakkari. Selle kohtumise võitja läheb poolfinaalis kokku Kontaveidiga.

scroll to top