fbpx
Close

Hooaja komeet Caroline Garcia mängib WTA finaalturniiri võidule

Caroline Garcia pärast poolfinaali võitu. / Foto: AP/Scanpix

WTA finaalturniiril Fort Worthis sai esimeses poolfinaalis ootamatult kindla võidu Caroline Garcia (Prantsusmaa, 6), kes alistas Maria Sakkari (Kreeka, 5) 6:3, 6:2.

Üllatav oli võit selle poolest, et Sakkari oli alagrupis mänginud väga kindlalt ja võitnud kõik kolm mängu kahes setis. Tundus, et Sakkari on pingest üle saanud ja lõpuks ometi mängib tähtsal turniiril vabanenult. Aga lõpuks läks ikka nii, et Sakkari kaotas poolfinaalis, mille „needust“ tal küll tänavu polnud – kreeklanna oli enne tänast võitnud kuuest poolfinaalist neli, aga mitte ühtki finaali. Mullu kaotas Sakkari seevastu üheksa poolfinaali kümnest.

Kohtumine möödus kiirelt, ühtki pikka geimi ei olnud ja kummaski setis Sakkari kordagi ei juhtinud. Garcia võitis lõpuks äralöögid 21:8, aga ta tegi ka vähem lihtvigu (17:19). Prantslanna mängis laitmatult, laupäevases otsustavas alagrupimängus Darja Kasatkina vastu oli ta märksa rohkem närvis. Garcial oli ka serv parem, ta võitis ässad 6:0 ja teenis esimeselt pallingult 77% punktidest, aga Sakkari ainult 57%.

„Oline eile pisut väsinud, mis ei ole ebatavaline pärast tähtsat ja rasket mängu,“ ütles Garcia väljaku intervjuus. „Hommikul olid jalad üsna rasked, aga emotsioon kõrgel, sest võit tagas mulle võimaluse mängida poolfinaalis. Tundsin ülevat meeleolu ja ütlesin ka oma füüsilise ettevalmistuse treenerile, et loodetavasti kestab see tunne mängu alguseni.“ Energiat jätkus Garcial ka pärast mängu, kui ta esitas üsna pika võidutantsu. Või täpsemalt: ta lihtsalt keksis rõõmsalt.

Teisest poolfinaalist Iga Swiateki (Poola, 1) ja Arina Sabalenka (7) vahel kirjutame hommikul.

scroll to top