Hiilgav! Kaia Kanepi lõpetas Arina Sabalenka võiduseeria!

Värske foto: Kaia Kanepi mängimas Arina Sabalenka vastu. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi saavutas pärast 2018. aastal Simona Halepi alistamist oma parima võidu, kui sai Melbourne’is Gippsland Trophy turniiri 2. ringis jagu maailma seitsmendast reketist Arina Sabalenkast (Valgevene) 6:1, 2:6, 6:1.

Veelgi enam, vastane saabus Melbourne’i pärast kolme järjestikust turniirivõitu ja 15-mängulist võiduseeriat. Ilmselt jõuab nüüd Kaia nimi suurelt ka enamikesse välismaistesse tenniseuudistesse, sest sellise seeria lõpetamine maailma 94. reketi poolt oli ilmselt võistluspäeva nael.

Kui esimeses setis näitas Kaia üsna head tõrjemängu ja korralikku servi, siis tagajoone pallivahetustes ta veel kõige paremini ennast ei tundnud. Sett tuli 27 minutiga eestlannale suuresti tänu sellele, et Sabalenka suutis selle lühikese aja jooksul teha 19(!) lihtviga. Kaia küll suutis kohati panna Sabalenka raskustesse, aga põhiliselt eksis vastane ikka ise. Kui maailma seitsmes reket ja veel lisaks pommservi poolest tuntud mängija kaotab kõik neli oma servigeimi, ei saa see olla ainult vastase teene.

Teises setis vähendas Sabalenka oluliselt lihtvigade arvu, tehes neid nüüd üheksa. Kaia ei saanud enam oma mängu nii hästi käima ja selles setis tegi ta ainult kaks äralööki.

Aga õnneks ei lasknud Kaia pead norgu. Kui paljudele tennisehuvilistele võis enne kolmandat setti tunduda, et Sabalenka on oma rütmi kätte saanud ja enam mängu käest ei anna, siis Kaia nii ei arvanud. Kolmas sett Kaia esituses oli lihtsalt hiilgemäng! Väga tähtis oli võitluslik esimene geim, kus Sabalenka tegi mitu head tõrjet, aga Kaia jätkas korralikku servimängu ja võitis kuuendalt geimpallilt! See oli lõplik pööre. Paar geimi mängis Sabalenka ebakindlalt, aga lõpus, eriti seisudelt 4:0 ja 5:1 servides näitas Kaia suurepärast närvide valitsemist ja lõi vajalikul hetkel ässasid. Seda enam, et Kaia esimesel matšpallil riivas Sabalenka löök joont ja viiendal matšpallil ajas ta palli võrgutripsu kaudu üle, suutis Kaia ikkagi kuuenda võimaluse realiseerida!

Kolmandas setis tegi Kaia 12 äralööki, kui eelmises kahe setis oli kokku teinud 6. Muidugi oli see väiksem arv, eriti esimeses setis, tingitud ka vastase kiiretest eksimustest, ent otsustavas setis mängis Kaia tõesti laitmatult. Kokku tegi eestlanna 18 äralööki ja 22 lihtviga, Sabalenka vastavalt 26 ja 41.

Kaia lõi viis ässa, neist neli otsustavas setis, topeltvigu tegi kolm, kuid Sabalenka piirdus vaid kahe ässaga ja tegi neli topeltviga. Esimese servi protsent oli Sabalenkal parem (vastavalt 55 ja 50), kuid taas suutis Kaia siin oma numbreid parandada just kolnandas setis (56%). Murdepalle realiseeris Kanepi 7st 6 ja Sabalenka 7st 3, seega oli ka siin selge paremus Kaia poolel.

Kolmandas ringis kohtub Kanepi Darja Kasatkinaga (Venemaa), kes viimastel hooaegadel pole enam häid tulemusi näidanud ja asub maailma edetabelis 71. kohal. Hea on ka see, et Kaia on Kasatkinat võitnud mõlemas senises omavahelises mängus kahes setis.