Veidi enne seda, mil Anett Stuttgardis vägitegusid tegema hakkas, võttis Tennisnet.ee ette reisi Barcelonasse, et osaleda Rahvusvahelise Tenniseföderatsiooni (ITF) korraldatud harrastusmängijatele mõeldud sarjas.
Tenniseturniiri, kus sobiva tasemega vastasega platsil mõõtu võtta, leiab Eestist igal nädalal. Kui aga soov osaleda mõnes rahvusvahelisema kaliibriga võistlusel, ei ole vaja muud, kui vaadata ITF kodulehelt enda võimalustele sobiv sihtkoht, tennisevarustus kaasa pakkida ja võtta ette lennu- või autoreis, et kohtuda teiste tenniseharrastajatega üle maailma.
Just nii tegi esmakordselt Tennisnet.ee üks eestvedajatest Janar Kalmus. Andunud tennisefänni ja ka Eesti tennise esiliigas kõrget kohta hoidva mängijana otsustas ta esmakordselt ühendada kaks meelistegevust- reisimise ja tennise.
Ühes kuus mitukümmend turniiri
Rahvusvaheline Tenniseföderatsioon korraldab harrastusmängijatele mõeldud turniire üle maailma ja pidevalt. Ainuüksi selle aasta aprillikuus toimub kokku 49 ITF korraldatud turniiri. Võimalus platsile joosta on näiteks USA, Iisraeli, Brasiilia, Austraalia, Kanada, Tai, Saksamaa, Küprose, Boliivia, Tšiili, Austria või Jamaika tenniseväljakutel. Osalustasu sellistel turniiridel on ca 50 eurot ja liialdamata võib öelda, et iga nädal on võimalus mõnes uues kohas mängida.
Janar, kes pürgib ka tennisetreeneriks, ütleb, et Barcelona turniir osutus valituks seetõttu, et sinna väljub Tallinnast otselend ja lootus oli, et koha peal on juba mõnus kevadsoe.
Kuigi esimeselt välisturniirilt jäi medal tulemata, on Janar kogemuse üle väga rõõmus. Igapäevaselt laenufirmas Credit24 partnersuhteid juhtiv mees on kogenud reisifänn, kes mitu korda aastas mõnda kaugemat sihtriiki külastab. Barcelona turniirilt tuli veendumus, et taolist mängupõnevust mõnel muul ITF võistlusel kindlasti korrata.
Meistrite Liiga veerandfinaalile
„Oma mänguga ma lõpuni rahule ei jäänud. Kuna meil siin Eestis on selja taga sisehooaeg, oli David LLoyd tennisekeskuse väliväljakutel esmalt raske harjuda avara ümbruse ja väljaku kattega. Mängu teises pooles sain rütmi kätte,“ meenutab Janar.
Lisaks tenniseturniirile jääb Janarile Barcelona reisi meenutama ka Meistrite Liiga veerandfinaal FC Barcelona ja Manchester Unitedi vahel. David LLoyd tennisekeskuse lähedal, kus Janar turniiri mängis, asub jalgpalliklubi FC Barcelona kodustaadion Camp Nou.
Janar räägib, et pileteid neil selleks kohtumiseks ostetud polnud, küll aga olid tänavatel jalgpallistaadioni lähistel inimesed, kel käes piletiostu soovi väljendavad sildid. „Ühe söögikoha järjekorras sattusime suhtlema naisega, kes oli just enda pileti müünud Iiri fännile 1000 euroga,“ meenutab Janar. Janar ja ta sõber jäidki mängu vaatama kohalikku baari. „Naljakas ja ühtviisi kummaline oli see, kuidas hääl tuli staadionilt ja pilt telerist. Teadsime 5 sekundit enne telepildi saabumist, millal värav oli löödud,“ naerab tennisesõber.
Lõpetuseks ütleb Janar, et loodab taoliste välisturniiride populaarsuse kasvu Eesti harrastajate hulgas. „Ei pea kohe Brasiliasse võistlema sõitma. Saab ka meie lähiriikides platsile joosta ja teiste omataolistega mõõtu võtta. Mulle jäi Barcelona turniirist väga hea mälestus ja kindlasti otsin uue võimaluse taolise kogemuse saamiseks.“