Halep sai jagu ühest Williamsist, ees ootab teine

Võit Kaia Kanepi üle lisas Simona Halepile enesekindlust. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireket Simona Halep (Rumeenia) sai suhteliselt kerge vaevaga 6:2, 6:3 jagu Venus Williamsist (USA) ja kohtub nüüd kaheksandikfinaalis märksa ohtlikuma õe ehk Serena Williamsiga (16).

Kui esimeses ringis Kaia Kanepi vastu oli Halep silmnähtavalt närvis, siis raske võit eestlanna üle oli talle justkui kergendus ja turniiri käigus on rumeenlanna läinud üha paremasse hoogu. Ta tõrjus väga edukalt vanema Williamsi serve, murdes pallingu koguni viiel korral. Halep mängis piisavalt agressiivselt, et mitte lasta Williamsil domineerida ja Venus pidi tihti riskima, et punkte võita. Kuid risk paljudel juhtudel ei õigustanud. Pikad pallivahetused lõppesid aga enamasti Halepi kasuks.

Serena võitis veelgi veenvamalt 18-aastase Ukraina tulevikulootuse Dajana Jastremska, kellega võib-olla tuleb kolme nädala pärast kohtuda ka Eesti FedCupi naiskonna liikmetel. Serena võidunumbrid olid 6:2, 6:1.

Suurtes raskustes oli US Openi tšempion Naomi Osaka (Jaapan, 4), kes jäi 33-aastase Taipei tennisisti Su-Wei Hsiehi vastu 5:7, 1:4 taha, aga pärast seda loovutas vaid ühe geimi, võites 5:7, 6:4, 6:1. Tegelikult kaalukeeleks geim seisul 2:4, kui Hsieh juhtis oma pallingul 40:0, aga ei suutnud seda geimivõiduks vormistada.

Sama keeruline oli Elina Svitolinal (Ukraina, 6), kes võitis hiinlanna Shuai Zhangi 4:6, 6:4, 7:5. Esimeses setis juhtis WTA finaalturniiri meister Svitolina 4:2, aga kaotas siis kaks oma pallingut ja seti. Otsustavas setis oli Svitolina juba kahe murdega taga 0:3, kui vastas omakorda kolme murdega ja juhtis 5:3. See polnud veel võit, sest hiinlanna viigistas 5:5. Aga üks servimurre tuli veel ja selle tegi Svitolina otsustavalt seisul 6:5. Zhang tegi 13 äralööki rohkem kui Svitolina, aga ka lihtvigu oli hiinlannal 12 võrra rohkem.

Kerge võidu said aga Anastasija Sevastova (Läti, 13) ja Madison Keys (USA, 17). Keys alistas küll 6:3, 6:2 endast edetabelis kõrgemal asuva mulluse Australian Openi poolfinalisti Elise Mertensi (Belgia, 12), kuid kihlveokontorid pidasidki Keysi soosikuks.

Õhtuse sessiooni mängudes üllatusi ei sündinud, Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) alistas Camila Giorgi (Itaalia, 27) 6:4, 3:6, 6:2 ja Garbine Muguruza (Hispaania, 18) Time Bacsinszky (Šveits) 7:6, 6:2.