Halb üllatus: Kaia Kanepi kaotas Madridi kvalifikatsioonis maailma 137. reketile

Kaia Kanepi Melbourne’is. / Foto: EPA/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 66.) ei saanud edetabelikohaga Madridi WTA 1000 turniiri põhitabelisse ja alustas kvalifikatsiooni seitsmenda asetusega mängijana. Paraku tuli Eesti teisel reketil vastu võtta kaotus.

Kaia kaotas 27-aastase ukrainlanna Katerina Kozlova (WTA 137.) vastu esimesest 9st geimist 8, aga siis suutis mängu võrdsustada. Ta sai teises setis murde tagasi, asus juhtima 3:2, aga seisul 3:3 loovutas uuesti oma servi, mis sai otsustavaks. Kozlova võitis 6:1, 6:4.

Kanepi palling ei olnud üldse halb – ta lõi 8 ässa ja sai esimest servi sisse 61%. Aga ta mängis esimese pallingu punkte äärmiselt kehvasti. Kaia võitis esimeselt servilt ainult 53% punktidest (36st 19). Kui nüüd arvestada, et ta lõi kaheksa ässa, siis mängu läinud pallidest võitis eestlanna ainult 28st 11 ja neistki võisid mõned punktid olla vastase tõrjevead. Kuigi mängu pole näinud, võib eeldada, et just tagajoonemängus oli Kozlova kindlam. Ukrainlanna lõi 3 ässa (2 topeltviga), sai esimest servi sisse 68% ka võitis neist punktidest 65%.

Lisaks mängis Kaia halvemini murdepalle, Kozlova võitis neid 8st 4, aga Kanepi 7st 1. Kuna Tennisnet kvalifikatsiooniturniiri mängudele eellugu ei kirjuta, siis lisame lühidalt, et Kozlova on korra mänginud WTA turniiri finaalis (2018, Taipei) ja võitnud WTA 125K turniiri (2017, Dalian). Tema karjääri kõrgeim edetabelikoht on 62. (2018 veebruar) ja ainsas varasemas omavahelises mängus võitis Kozlova Kanepit 2016. aasta Rabati turniiril 7:5, 6:1. Kuid Kaial oli siis madalseis ja peagi pärast seda võttis ta profitennisest pausi.

Madridi turniir pole tegelikult olnud õnnelik kummalegi Eesti naistippmängijale: Kanepi on seal põhitabelis võitnud 4 ja kaotanud 6 mängu, Kontaveit vastavalt 2 ja 3. Kaia on siiski korra (2013) jõudnud Madridis veerandfinaali, aga ülejäänud kordadel kaotanud kas 1. või 2. ringis. Anett kaotas viimati (2019) Madridi avaringis Aliaksandra Sasnovitšile (Valgevene). Palju paremini on Anett mänginud Roomas (veerandfinaal ja poolfinaal).