fbpx
Close
PAF.ee

Haabneeme Paf Openi avapäeval olid võistlustules seitse Eesti mängijat

– Valeria Gorlatš oli võidukas paarismängus, aga üksikmängu kvalifikatsioonis kaotas. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Haabneemes Forus Karulaugu spordikeskuses alanud ITF-i W25 turniiril Paf Open ei õnnestunud Maria Lota Kaulil põhitabeli teise ringi saada, paarismängus olid aga Eesti tennisistid omavahel vastamisi.

Kaulil oli avaringis raske vastane, maailma 286. reket Katie Swan (Suurbritannia). Kummaski setis ei tekkinud eestlannal lootusi, sest Swan juhtis avasetis 4:1 ja teises 4:0 ning võitis 6:3, 6:3. Kaulil õnnestus murda vastase serv kolm korda, aga ka oma pallingu võitis ta mängu jooksul ainult kolm korda. Ta oli serviga üsna hädas, esimese pallingu õnnestumisprotsent oli vaid 45 ja sellelt võidetud punkte 48%.

Lõpule jõudis kvalifikatsiooniturniir, kus täna üritas pääsu põhitabelisse Valeria Gorlatš, kes aga kaotas Darja Lopatetskale (Ukraina) 7:6, 2:6, 4:10. Mäng oli võrdne teise seti seisuni 2:2. Otsustavas tie-break’is oli seis veel Gorlatši poolt vaadatuna 2:3, aga siis võitis vastane neli punkti järjest.

Paarismängus on esimene Eesti tennisist jõudnud juba poolfinaali, aga Elena Malõgina ja tema paariline Laura Hietaranta (Soome) ei pidanud selleks tegema ühtki lööki. Nimelt osaleb Paf Openil vaid 11 paari ja seega said viis paari otse veerandfinaali – neli asetatud duot ja viiendana Hietaranta/Malõgina. Kuid juba täna selgus, et neljandana asetatud paar Lena Papadakis (Saksamaa)/Akvile Parazinskaite (Leedu) kaasa ei teegi ja nii said Hietaranta/Malõgina neilt veerandfinaalis loobumise.

Esimeses ringis peeti kolm kohtumist, milles kahes olid Eesti mängijad vastamisi. Gorlatš ja Anet Angelika Koskel võitsid 6:1, 6:1 Viktoria Kleer Kliimandi ja Darja Monahhova (Venemaa), Maileen Nuudi ja Jekaterina Šalimova (Venemaa) alistasid Lissi Kubre/Polina Ramenskaja 7:5, 7:5. Teises setis olid Kubre/Ramenskaja veel 4:1 ees. Kui Gorlatš/Koskelil õnnestuks võita teisena asetatud paari Maja Chwalinska (Poola)/Adrienn Nagy (Ungari), kohtuksid nad poolfinaalis Hietaranta/Malõginaga ja vähemalt keegi Eesti mängijaist saaks finaali. Kuid see on väga keeruline, sest Chwalinska ja Nagy on 20-aastastena võitnud kokku juba 11 ITF-i paarismänguturniiri, aga mitte ühtki koos.

Üksikmängus esimesena asetatud Kaia Kanepi paarimängus kaasa ei tee. Ta kohtub homme avaringis Caijsa Wilda Hennemanniga (Rootsi), kes pääses edasi kvalifikatsioonist. Kanepi võitis Hennemanni 6:2, 6:1 2019. aasta detsembris Milovice W15 turniiril, kus Kaia osales Australian Openi põhiturniirile saamiseks vajalike punktide kogumise tõttu.

scroll to top