fbpx
Close

Billie Jean King Cupi on poolfinaali pääsule kõige lähemal Venemaa

Slovakkia naiskond tähistab Viktoria Kuzmova (keskel) üllatusvõitu Shelby Rogersi üle. / Foto: AFP/Scanpix

Prahas jätkuval võistkondliku Billie Jean King Cupi finaaliturniiril ei ole ükski võistkond veel kindlustanud alagrupis esikohta ja poolfinaali pääsu, kuid kõige lähemal sellele on Venemaa, kellele piisab alagrupi viimases voorus ka 1:2 kaotusest.

Nimelt alistas A-grupis Venemaa TF nime all võistlev naiskond teisipäeval Kanada 3:0, aga esimeses voorus oli Kanada võitnud Prantsusmaad 2:1. Seega peavad prantslannad alagrupivõiduks, mis annab koha poolfinaalis, alistama Venemaa 3:0. Venelannadele aitab ühest mänguvõidust.

Suhteliselt selge seis on ka D-grupis, kus neljapäeval peetakse otsustav mäng Tšehhi – Šveits. Teisipäeval alistas Šveits Saksamaa 3:0 ja esmaspäeval Tšehhi Saksamaa 2:1, kuid tulemustel ei ole vahet, sest niikuinii läheb omavahelise kohtumise võitja poolfinaali. Kerge üllatus oli sakslannade esireketi Angelique Kerberi 6:7, 6:0, 6:4 võit maailma kolmanda reketi Barbora Krejcikova üle. Krejcikova on ainus tennisist, kes WTA finaalturniirile pääsenutest osaleb ka BJK Cupi finaalvõistlusel. Teisipäeval kaotas aga Kerber Belinda Bencicile 7:5, 2:6 2:6.

Kahes grupis (B ja C) on aga seis omapärane, sest mõlemas kolmikus on edasipääsuvõimalusi veel kõigil naiskondadel. B-grupis võitis avapäeval Belgia Valgevene 2:1, aga teisipäeval Austraalia Belgia 2:1, kusjuures esireketite mängus üllatas Storm Sanders (WTA 131.) Elise Mertensi (18.) alistamisega 3:6, 7:6, 6:0. Kui nüüd Valgevene võidab Austraalia 2:1, hakatakse lugema settide võite/kaotusi. 3:0 võiduga saaks Valgevene poolfinaali, aga Austraaliat aitab mõistagi võit ükskõik millise tulemusega.

C-grupis on sama seis, sest Hispaania võitis esimeses voorus Slovakkia 2:1, aga teisipäeval Slovakkia USA 2:1 võiduga. Slovakitaride teine number Viktoria Kuzmova (WTA 175.) üllatas Shelby Rogersit (42.) 6:4, 6:4 võiduga. Ameeriklannad pääsevad siiski poolfinaali, kui alistavad Hispaania 3:0 või 2:1 settide vahega +2.

Kolmapäeval mängivad Venemaa – Prantsusmaa ja USA – Hispaania, teiste gruppide otsustavas matšid peetakse neljapäeval.

scroll to top