fbpx
Close

Favoriidid tulid raskest seisust välja, päevakangelaseks kerkis Andy Murray

Andy Murray pärast teisipäevast võitu. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

US Openi teisel päeval märkimisväärseid üllatusi ei sündinudki, kuid mitmes mängus olid favoriidid algul hädas.

Näiteks meeste üksikmängus tulid 0:2 seisust välja legendaarne Andy Murray (Suurbritannia), 2014. aasta meister Marin Cilic (Horvaatia, 31), 11ndana asetatud venelane Karen Hatšanov ja Norra tulevikulootus Casper Ruud (30).

Eriline thriller oli Murray kohtumine jaapanlase Yoshihito Nishiokaga, kes maailma 49. reketina võinuks ju olla soosik, aga kes seda ikka arvestas, kui vastas on endine maailma esireket, kolmekordne slämmivõitja ja kahekordne olümpiavõitja – mis siis, et ta mängib puusaproteesiga. Kuid Nishioka juhtis 6:4, 4:0 ja kuigi teine sett läks lõpu poole põnevamaks, võitis ikkagi jaapanlane. Kolmandas setis oli Nishioka murdega ees, neljandas aga omas matšpalli seisul 6:5. Ka otsustavas setis tegi Nishioka esimesena murde seisuks 3:2, aga Murray kohe viigistas. Šotlase võitlus tasus end ära ja 4 tundi 39 minutit kestnud mäng lõppes 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 6:4.

Hatšanov pääses suuresti tänu sellele, et noor Jannik Sinner (sai augusti keskel 19) mängis alles oma karjääri teist viiesetilist mängu ja oli lõpus hädas jalakrampidega. Oma servi suutis Sinner viiendas setis suure hädaga hoida, aga Hatšanovi pallingul ei saanud alates seisust 3:2 enam ühtki punkti, kaasa arvatud tie-break’is, mille venelane võitis 7:4 ja mängu 3:6, 6:7, 6:2, 6:0, 7:6.

Aga need meestennisistid, keda tabeli alumises pooles peetakse peamisteks favoriitideks, pääsesid üsna kergelt. Eks ikka tänu sellele, et nad ise hästi mängisid, ainult Dominic Thiem (Austria, 2) sai kerge tööpäeva vastase Jaime Munari (Hispaania) abiga, kes seisul 6:7, 3:6 loobus. Vaadake meeste üksikmängu tulemusi siit.

Ka naiste üksikmängust ei ole selles mõttes midagi kirjutada, sest kõik soosikud said edasi. Aga oli samamoodi põnevaid lahinguid nagu meeste üksikmängus. Kim Clijstersi (Belgia) naasmine võistlusareenile, kus ta oli kunagi võitnud kolm tiitlit (2005, 2009, 2010), lõppes kaotusega Jekaterina Aleksandrovale (Venemaa, 21) 6:3, 5:7, 1:6. Kui aga Murray’d peeti soosikuks, siis selles kohtumises hinnati Aleksandrova šansse kõrgemalt. Otsest võidulootust Clijstersil siiski polnud, sest teises setis juhtis kogu aeg venelanna, kes hoopis ise seisul 5:4 kolm settpalli maha mängis ja endisele esireketile šansi andis.

Donna Vekic (Horvaatia, 18) pääses aga Kristyna Pliškova (Tšehhi) vastu kaotusseisust 3:6, 3:5. Kuid siingi ei olnud Pliškoval matšpalli. Vekic ise juhtis tie-break’is 6:2, aga lubas Pliškoval viigistada 6:6, kuni lõpuks soosik ikka 8:6 võitis. Edu Vekicile 3:6, 7:6, 6:4.

Päeva keskseks mänguks peetud kohtumises alistas Karolina Muchova (Tšehhi, 20) Venus Williamsi (USA) 6:3, 7:5, aga olgem ausad: tšehhitar oli pigem soosik. Alguses ei saanud käima Australian Openi finalist Garbine Muguruza (Hispaania, 10) ja Serena Williams (USA, 3), aga nad võitsid lõpuks kahes setis ja kokkuvõttes ikkagi veenvalt. Vaadake naiste üksikmängu tulemusi siit.

scroll to top