Esisaja meeste paus on läbi, Floridas algas tugev turniir

Palm Beach Florida osariigis. / Foto: Pixabay

USA-s, Florida osariigi kuurortlinnas Palm Beachis algas UTR Pro Match Series’i nime kandev tenniseturniir nelja esisaja mehe vahel.

Esisada on öeldud isegi tagasihoidlikult, sest kõik neli mängijat kuuluvad maailma edetabeli TOP 60 sekka. Algselt pidi kaasa tegema ka maailma kaheksas reket Matteo Berrettini (Itaalia), kuid teda siiski osavõtjate seas polnud. Esimesel koroonaviiruse pausi järgsel tippturniiril osalemise au langes Hubert Hurkaczile (Poola, ATP 29.), Reilly Opelkale (USA, 39.), Miomir Kecmanovicile (Serbia, 47.) ja Tommy Paulile (USA, 57.).

“Olen põnevil, kuidas see asi tegelikult toimub,” ütles endine maailma esireket ja US Openi võitja Andy Roddick. “Tahaks näha, millise energiaga mehed mängima tulevad ja kas saab kuulda ka hüüdeid “come on!” nagu oleks tegemist võistlustennisega.”

Esimesel päeval oli edukaim Opelka, kes alistas Kecmanovici 4:3, 4:0 ja Pauli 3:4, 4:1, 4:0. Ameeriklaste omavahelises mängus juhtis Paul 4:3, 1:0, aga siis võitis Opelka kaheksa geimi järjest. Turniiril mängitakse lühendatud varianti – sett nelja geimivõiduni (3:3 korral tie-break) ja geimis mitte üle seitsme punkti, sest seisul 40:40 peetakse otsustav pallivahetus. “Paus on kestnud vaid kaks kuud, aga tundub nagu terve aasta,” ütles Opelka. “Tõrjusin täna paremini. Olen selle kallal viimastel päevadel töötanud ja pausi ajal vaadanud vanu kohtumisi, eelkõige Novak Djokovici mänge. Et õppida maailma parimalt tõrjujalt.” 207-sentimeetrine Opelka on tuntud hea servijana, aga kui ta tõrje paremini kätte saab, on kõva kattega väljakul temaga raskustes kõik vastased.

Hurkacz võitis avamatšis Pauli 4:2, 4:0, kuid kaarte segas tema kaotus Kecmanovicile 3:4, 0:4. Nüüd ei ole enne laupäevast viimast alagrupivooru kaks finalisti veel selged – isegi Opelka võib välja jääda, kui kaotab Hurkaczile 0:2. Aga setivõidust talle piisab.

Meenutame, et ATP turniiril tehti enne koroonaviirusest tingitud pausi viimased mängud 1. märtsil, kuid tippmehed osalesid veel 6.-7. märtsil Davis Cupi kohtumistes. WTA turniiril mängiti viimati 8. märtsil, millest ongi möödas täpselt kaks kuud.

22. mail toimub Palm Beachis samalaadne naiste võistlus, kus esialgse info põhjal peaks kõrgeima edetabelikohaga mängijana kaasa lööma ameeriklanna Alison Riske (19.).