Esimeses setis suurepäraselt mänginud Anett Kontaveit lasi vastase peost ja langes Wimbledonis välja

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Wimbledoni turniiri üksikmäng sai Eesti naiste jaoks avaringiga otsa, sest ka Anett Kontaveit (24) kaotas Marketa Vondroušovale (Tšehhi) 6:2, 4:6, 2:6.

Esimeses setis polnud kuskilt otsast aru saada, et Anett võiks selle mängu kaotada. Serv tuli hästi välja, ründelöökidel oli Eesti esireket peaaegu eksimatu. Ka tõrjed hakkasid seti lõpus paremini õnnestuma ja seisult 2:2 võitis Anett neli geimi järjest.

Teise seti esimese geimi mängis Anett ebaõnnestunult ja loovutas esimest korda pallingu. Tol hetkel võis veel arvata, et õigel ajal kaotas, sest tasategemiseks jäi palju võimalusi. Ning Anett viigistaski peatselt seisu. Kuid seisul 3:3, 15:15 mängiti Anetti pallingul pikk punkt, kus Vondroušova näitas väga head kaitset ja visadust ning teenis punkti, mille järel mõlemad olid üsna omadega läbi. Kuid Vondroušova sai just sellest hetkest hoogu ja võib öelda, et pärast seda oli mängija, kes algul ainult vaatas, kuidas pallid tema väljakupoolel maha lendavad, üsna selgelt üle.

Anetti mängus oli teise seti lõpus ja otsustavas setis kõik kehvem, mis enne: serv jäi pehmeks, äralöökide asemel tegi ta lihtvigu, vastase survele vastust ei leidnud. Kuigi seisul 1:3 päästis Anett neli murdepalli, aga mitte servigeimi, ent võitis vastase pallingu tagasi seisuks 2:4, polnud tema ilmes ega kehakeeles näha seda särtsu ja tahtmist nagu eelmisel nädalal Eastbourne’i turniiril. Midagi Anett niisama ära ei andnud, aga õiget võitlust näidata ka ei suutnud.

“Ta väsis ära,” leidis eksperdist treener Harri Neppi kaotuse peamise põhjuse. “Esimeses setis Anett lausa pühkis vastase väljakult ära, ka serv oli hea. Näiteks ründelöögid piki joont tulid kõik välja, aga teises ja kolmandas setis ta eksis sarnaste löökidega kuus korda järjest! Ja serv enam ei toiminud, vastane sai hakata palli paremini paigutama ja Anetti jooksutama. Tänane mäng oli ehe näide sellest, et Anett võidab korralikul tasemel vastaseid ainult siis, kui ta nad surve all hoiab. Kui laseb välja ja vastane hakkab ise mängu dikteerima, pole mingit lootust. Aga füüsiline väsimus oli kindlasti üks põhjus, miks need asjad halvemini minema hakkasid. Samal ajal pani Vondroušova oma servil kogu aeg juurde, tema mängus polnud väsimuse märkigi.”

Statistikas oli kummaline, et kuigi Anett kaotas kaks geimi rohkem, jäi ta punktidega ikkagi peale 81:80, sest esimeses setis oli ülekaal nii ilmne, Anett kaotas avasetis oma servil ainult viis punkti. Eestlanna võitis ka äralöögid 29:22, aga sedagi suuresti esimese seti paremuse arvel. Lihtvigu tegi Kontaveit 26 ja vastane 16, esimese servi protsent oli mõlemal 62, aga selles otseselt küsimus polnudki, peamiselt Anetti servi efektiivsus langes mäng teisel poolel. Kui Anetti äralöögid jagunesid settide vahel üsna võrdselt, siis lihtvigade arv iga setiga suurenes.

Jätkamas on Wimbledoni turniiri Kaia Kanepi, aga seda paarismängus koos hiinlanna Shuai Zhangiga.