Esikümne mees kaotas New Yorgis maailma 134. reketile, aga see polnudki üllatus!

Andy Murray. / Foto: Reuters/Scanpix

Pealkirjas öeldu ei ole küll päris tõsi, sest kihlveokontorid pidasid maailma 7. reketit Alexander Zverevit (Saksamaa) soosikuks, aga miks ta ei võinud kaotada kolmekordsele slämmivõitjale ja endisele esireketile Andy Murrayle (Suurbritannia)!?

Jah, just Murray ongi see maailma 134. reket, kelle tegelik tase on kahtlemata kõrgem. New Yorgis peetava Cincinnati turniiri 2. ringis võitis šotlane Zverevi 6:3, 3:6, 7:5. Otsustav sett oli dramaatiline. Murray juhtis 4:1, aga Zverev tegi kaks murret ja juhtis oma servil 5:4. Kuid juhtima selles geimis Zverev ei pääsenudki ja seisult 40:40 võttis Murray kaks otsustavat punkti. Kahes viimases geimis loovutas Murray käestlastud võimalusi taga nutnud Zverevile vaid kaks punkti.

Murray ennast väga kiitma ei hakanud. “Ma ei usu, et kumbki meist mängis otsustavatel hetkedel kuigi hästi, kuid eks seda võiski oodata pärast pikka võistluspausi,” ütles šotlane. “Ta ei servinud lõpus hästi ja see aitas mul võidelda ning kokkuvõttes oli see edu mul hea saavutus.” Murrayl ei lähe järgmises ringis kergemaks, sest ees ootab matš Milos Raoniciga (Kanada, ATP 30.), kelle tase on ka ilmselt parem, kui tema edetabelikoht näitab.

Kaks Eesti lähinaabrit olid eilsetes meeste üksikmängudes ilmselged autsaiderid, aga võitlesid hästi. Võitu nad siiski ei saanud: Matteo Berrettini (Itaalia, 6) alistas Emil Ruusuvuori (Soome) 6:4, 6:7, 7:5 ja maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) Ricardas Berankise (Leedu) 7:6, 6:4. Muide, Berankis murdis esimesena servi, aga Djokovic vastas kohe samaga seisuks 4:4 ja oli tie-break’is kindlalt üle 7:2. Teine sett oli selle poolest huvitav, et Berankis tegi kaks ja Djokovic kolm servimurret. Taas andis Berankis 4:2 edu käest. Ruusuvuoril oli võimalus otsustavas setis seisul 4:4, kui ta teenis murdepalli, mis jäi kasutamata. Omakorda päästis ta järgmises geimis neli matšpalli, kuid seisul 6:5 Berrettini ikkagi murdis. Berankis asub hetkel maailma edetabelis 72. ja Ruusuvuori 100. kohal.

Päeva suurim üllatus oli aga teisena asetatud Dominic Thiemi (Austria) kindel 2:6, 1:6 kaotus Filip Krajinovicile (Serbia, ATP 32.). Thiem mängis ju koroonaviiruse pausi ajal ligi kümnel erineval näidisturniiril ja peaks seetõttu olema teistest rohkem võistlushooajaks valmis. Välja langes ka Diego Schwartzman (Argentiina, 9), kuid tema 3:6, 6:7 kaotust servikahur Reilly Opelkale (USA, ATP 39.) kiire põrkega väljakul ei saa samuti pidada üllatuseks.

Naiste üksikmängust lisame nii palju, et kui pühapäeval langes kaks esikümne tennisisti välja, siis eile said Serena Williams (USA, 3) ja Naomi Osaka (Jaapan, 4) edasi, kuid raskustega. Williams võitis 7:6, 3:6, 7:6 lõppenud mängus vähem geime kui Arantxa Rus (Holland, WTA 72.) ja tuli otsustavas setis vastase pallingul välja 5:6 kaotusseisust. Kuid enne oli juhtinud Williams ise 5:2. Osaka alistas Karolina Muchova (Tšehhi, WTA 26.) pärast avaseti kaotust siiski üsna veenvalt 6:7, 6:4, 6:2.

Raske oli ka maailma 11. reketil Arina Sabalenkal (Valgevene, 5), kes alistas CiCi Bellise (USA) 6:7, 6:4, 7:5. Kuid välja langes seitsmendana asetatud Madison Keys (USA, WTA 13.), kes on ka Cincinnati turniiri tiitlikaitsja. Ta jäi 4:6, 1:6 alla Ons Jabeurile (Tuneesia). Tabeli alumises veerandis pole alles enam ühtki asetatut ja ilmselt on nüüd suurim soosik poolfinaali jõudmaks Viktoria Azarenka (Valgevene), kuid ka Jabeur on üllatusvõimeline.