Erakordses hoos Sinner lausa purustas Medvedevi

Jannik Sinner näitas poolfinaalis erakordselt kõrget taset. / Foto: AP/Scanpix

Miami Masters 1000 turniiri poolfinaalis näitas uskumatult head tennist maailma kolmas reket Jannik Sinner (Itaalia, 2), kes alistas Daniil Medvedevi (3) koguni 6:1, 6:2.

Mõlemas setis tegi Sinner kaks murret, aga isegi nii suure ülekaalu juures oli Medvedevil siiski väikeseid šansse ka vastase serv murda. Pärast Sinneri murret avaseti seisuks 2:0 oli itaallane järgmises geimis oma servil 15:40 taga, kuid suutis murdepallid päästa. Ka viimases geimis oli ta 0:30 taga, aga võitis neli punkti järjest, ehkki lõpus ei saanud kuidagi esimest servi sisse.

Sinner oli parem igas elemendis, aga eriti suur vahe tuli esimese servi tõrjelt. Medvedev ei saanud kuidagi oma pallingut toimima ja ta võitis lõpuks esimeselt servil ainult 53% punktidest, kuid see on rohkem Sinneri teene kui venelase ebakindlus. Tagajoonepunktid olid kohati võrdsed, aga Sinner siiski stabiilsem.

Sinner võitis lõpuks äralöögid 16:7 ja selle hulgas ässad 7:3. Samas oli esimese servi protsent mõlemal võrdne (64). Teises setis kippus Medvedevil peale tulema lootusetuse tunne ja ta kinkis rohkem punkte kui esimeses setis, aga eks see oli mõistetav, kui vastane nii hästi mängib, pead ju riskima.

“Täna tundsin end väljakul suurepäraselt,” ütles Sinner. “Tavaliselt ongi nii, et mida kaugemale turniiril jõuad, seda paremini ennast tunned. Mul on enda esituse üle hea meel.”

Medvedev oli Miamis tiitlikaitsja, ta võitis mullu finaalis ei kedagi teist kui Sinnerit. Aga tol hetkel polnud Medvedev Sinnerile kordagi kaotanud ja Miami finaali järel ta juhtis omavahelist seisu 6:0. Tänaseks on seis 6:5…

Kui Sinner võidab ka finaalis, tõuseb ta maailma teiseks reketiks. See on üsna tõenäoline, sest talle tuleb vastu Alexander Zverevi (Saksamaa, 4) ja Grigor Dimitrovi (Bulgaaria, 11) vahelise kohtumise võitja. See mäng peetakse laupäeva öötundidel.