Dimitrov ja Zverev pakkusid nauditava etenduse, bulgaarlane tõmbas pikema kõrre

Grigor Dimitrov Miamis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eesti aja järgi öösel, aga Miamis õhtul pakkusid Alexander Zverev (Saksamaa, 4) ja Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 11) pealtvaatajaile tõelise maiuspala nauditavate pallivahetuste ja tasavägise mängu näol. Peale jäi Dimitrov, kes sellega naaseb maailma esikümnesse.

Võib arvata, et esimene poolfinaal publikule nii palju ei pakkunud, sest etenduse andis ainult üks mees, Jannik Sinner (Itaalia, 2), aga Daniil Medvedev (3) pidi seda pealt vaatama. Teises poolfinaalis oli pinge kogu aeg õhus ning 2 tundi ja 37 minutit kestnud mäng lõppes Dimitrovi 6:4, 6:7, 6:4 võiduga. Kuna punktid lõppesid 99:89 bulgaarlase kasuks, võite ise arvutada – 157 minutiga 188 punkti. Muidugi olid geimide ja punktide vaheajad ka, aga vähemalt pool minutit võis olla keskmiselt punkti pikkus. Kuna löödi ka 32 ässa (Dimitrov 18, Zverev 14), siis seda pikemad olid tagajoone punktid.

Sama ütles ka võitja: “Me panime ikka teineteist tõsiselt proovile, eriti esimeses setis. Teises setis ta tõstis taset ja oli väga-väga tugev ka tie-break’is. Ta surus mind pidevalt.”

Ometi oli esimeses setis ainult üks pikk geim, kui viiendas geimis teenis Zverev ka murdepalli. Saksamaa mees oma võimalust ei kasutanud, aga Dimitrov seisul 5:4 kasutas ja sett oli sellega võidetud. Teises setis olid geimid pikemad, aga nüüd ei olnud kummalgi murdepalli. Kõikides pikemates geimides läks servija alati 40:30 ette ja kasutas kas esimese või teise võimaluse seisul A:40. Seevastu tie-break’is oli minimurdeid palju, sisuliselt otsustasid Zverevi kaks tõrjel võidetud punkti, mille järel ta juhtis 4:1 ja asus servima. Minimurdeid oli veel, aga edu säilis – 7:4.

Otsustav sett oli sarnane esimesele. Taas teenis Zverev murdevõimaluse enne Dimitrovit, aga neljandas geimis jäi see kasutamata. Dimitrov murdis seitsmendas geimis. Seega murdepallide statistika: Dimitrov 2st 2, Zverev 2st 0 – võib-olla siit see väike vahe tuligi.

Dimitrov tõuseb tagasi esikümnesse – praegu on ta jooksvas edetabelis üheksas, aga kui finaali võidab, siis kerkib seitsmendaks taanlase Holger Rune ette. See pole kaugeltki Dimitrovi parim edetabelikoht – 2017. aasta novembris oli ta maailma kolmas reket ning seda suure kolmiku ajastul. Esikümnest välja langes Dimitrov täpselt aasta hiljem (5. november 2018), kui tal läksid maha 2017. aasta ATP finaalturniiri võidupunktid. Seega kulus Dimitrovil naasmiseks esikümnesse viis aastat ja 7 kuud, kui arvestada, et ametlikult saab ta selle koha 1. aprillil.

2019. aastal jõudis bulgaarlane ka TOP50 seast korraks välja langeda, aga pääs US Openi poolfinaali tõstis ta 74. kohalt 25ndaks. Pärast seda on Dimitrov edetabelis liikunud peamiselt 16. ja 30. koha vahel, kuid alates 2023 novembrist (Pariisi Mastersi finaalipääs!) on kuulunud TOP15 sisse.

Pühapäevane finaal on Dimitrovi kolmas Masters 1000 tasemel. Kaotus mullu Pariisis sai märgitud, ent bulgaarlasel on olemas ka võit 2017. aasta Cincinnati turniirilt. Homme võib seega tulla teine tiitel. Aga üldse on Dimitrov võitnud 9 ATP turniiri ja slämmiturniiril jõudnud kolm korda poolfinaali. “Mul on praegu käimas oma võitlus edetabelis,” ütles Dimitrov, pidades silmas, et päris esimese nelja meheni ta ei küündi. “Arvan, et see on tulnud tänu tööle, mida oleme tiimiga teinud. Mul on elus ja karjääris praegu hoopis teistsugune tee. Olen treeningutel pingutanud, palju endasse uskunud ja väljakul võidelnud. Tulemused on selle võitluse tagajärg nagu kirss tordil.”