Erakordne avavoor WTA finaalturniiril: võitsid ainult madalama asetusega mängijad

Kiki Bertens võitles kaotusseisust võidu välja / Foto: AP/Scanpix

Kuigi naiste maailma esikaheksas on tase suhteliselt ühtlane, pakkus Singapuris pühapäeval alanud WTA finaalturniiri esimene voor siiski haruldase tulemuse: kõigis mängudes jäi peale madalama asetusega tennisist.

Täna mängiti Punases grupis ja Sloane Stephens (USA, 5) alistas Naomi Osaka (Jaapan, 3) 7:5, 4:6, 6:1 ja Kiki Bertens (Holland, 8) Angelique Kerberi (Saksamaa, 1) 1:6, 6:3, 6:4. Turniirist vigastuse tõttu eemale jäänud Simona Halep ennustas võistluse soosikuid ja pakkus välja kolm nime: Petra Kvitova, Caroline Wozniacki ja Osaka. Nüüd on kõik tema kolm favoriiti kaotanud.

Kerber näis liikuvat kindla võiduni, kui juhtis Bertensi vastu 6:1, 2:0. “Ausalt öeldes mõtlesin teise seti algul vaid sellele, et saaks natuke rohkem geime ega peaks liiga häbiväärselt kaotama,” tunnistas Bertens, et ei uskunud tol hetkel oma edusse. Pöörde tõi Bertensi treeneri Raemon Sluiteri nõuanded geimidevahelise pausi ajal. “Meie mängueelne taktika kahjuks ei toimunud. Ta ütles: OK, proovi lihtsalt mängida agressiivsemalt, ürita oma lemmiklööke ja vaatame mis saab. Sellest hetkest läkski mäng paremaks,” ütles Bertens. Otsustavas setis tehti vastastikku seitse servimurret järjest, kuni seisul 4:3, 0:40 päästis Bertens kolm murdepalli ja lõpuks võitis oma pallingu, mis sai ka otsustavaks. Kokku tegi Bertens 12 topeltviga, aga võitis sellest hoolimata!

Homme kohtuvad “ellujäämismängus” omavahel Wozniacki ja Kvitova, teises matšis on vastamisi Elina Svitolina ja Karolina Pliškova.