Elena Malygina mängis suure edu maha, aga võitis ja jõudis veerandfinaali

– Elena Malygina / Foto: Igor Pissarev

Elena Malygina (ITF 308.) mängib teist nädalat järjest 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril Heraklionis. Eelmisel nädalal jõudis ta finaali, nüüd on jõudnud veerandfinaali.

Kohtumises Ana Makatsariaga (Gruusia, ITF 951.), kes on sündinud 2000. aastal nagu ka Malygina, oli Eesti mängija ees 6:4, 4:0, aga lõpuks pidi rabelema kolm setti, et võita 6:4, 4:6, 6:2. Tegemist oli tohutu servimurrete paraadiga. Esimeses setis võitis Malygina oma pallingul avageimi ning kõik ülejäänud geimid (ehk 10st 9) lõppesid murdega! Seisuni 6:4, 4:0 polnud Makatsaria võitnud veel ühtki oma pallingugeimi, aga nüüd võitis järjest kolm oma ja kolm vastase servigeimi ning sellega ka seti.

Otsustav sett algas taas vastastikuste murretega seisuni 2:2, kuid siis võitis Malygina mõlemad oma servigeimid ja mängu. Kogu kohtumise peale kokku võitis Malygina 5 ja Makatsaria 3 oma servigeimi.

Sealjuures oli Malyginal esimese servi protsent väga hea (73), aga ta võitis ainult 53% punktidest esimesel ja 24% teisel pallingul. Vastasel olid need arvud 46 ja 24%. Kumbki mängija ei löönud ässa, aga grusiinlannal “õnnestus” teha üks topeltviga rohkem – vastavalt 6 ja 5.

Veerandfinaalis on Malygina vastaseks taas Gruusia mängija – seekord tänasest vastasest veel aasta noorem Mariam Dalakišvili (ITF 350.). Paarismängus langes Malygina koos Jacqueline Nylander Alteliusega (Rootsi) juba avaringis välja.