Elena Malygina jõudis veenva võiduga finaali!

– Heraklion / Foto: Pixabay

Heraklioni (Kreeka, Kreeta saar) 15 000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiril läheb üha paremasse hoogu Elena Malygina, kes poolfinaalis alistas Fanny Östlundi (Rootsi) 6:3, 6:0.

Edetableikoha põhjal pidanuks vastased olema enam-vähem võrdsed, sest Malygina asub ITF-i edetabelis 317. ja Östlund 372. kohal. Kohtumise algus oligi võrdne, ehkki kõikuv – Malygina juhtis punktigi kaotamata 1:0, 40:0, kuid siis võitis rootslanna järgmisest 12st punktist 11 ja juhtis 2:1. Raskelt sai Malygina järgmises geimis murde kätte, aga loovutas siis taas oma servi. Tol hetkel oli raske uskuda, et 3:2 ette läinud Östlund ei saa enam geimigi, aga täpselt nii juhtus. Ehkki põnevust algul veel oli, näiteks seisul 5:3 pidi Malygina päästma kolm murdepalli.

Malygina lõi 2 ässa ja tegi 5 topeltviga, esimest servi sai ta sisse 68%, kuid vastane 74%. Nüüd aga tuleb peamine: esimeselt pallingult võitis Eesti tennisist 63 ja vastane ainult 33% punktidest! Sellise vahe juures on loogiline ka ühepoolne tulemus. Malygina võitis 15st murdepallist 6, aga oluline on ka see, et Östlundil õnnestus murda 10st vaid 2, mis suures osas aitaski Malyginal võita esimest setti.

Pühapäevases finaalis kohtub Malygina Tamara Maleseviciga (Serbia), kes täna üllatas esimesena asetatud Irina Šimanovitšit (Valgevene) 6:0, 2:6, 6:1 võiduga. Malesevic asub ITF-i edetabelis 397. kohal ning on Malygina eakaaslane, kuid Eesti tennisist saab 19-aastaseks eeloleval esmaspäeval, serblanna aga septembris.