Elena Malygina jõudis Kreekas poolfinaali!

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Ligi kahe ja poole tunnise mängu pidas täna Elena Malygina Heraklioni (Kreeka, Kreeta saar) 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiri veerandfinaalis ja võitis 6:3, 5:7, 6:2 prantslannat Maelys Bougrat’d.

Seekord oli Malygina mängu soosik, sest ta asub ITF World Tennis Touri edetabelis 317., aga Bougrat 694. kohal. Kohtumine külges üsna üles-alla ehk tüüpiliselt naiste tennisele, ka servimurdeid esines sageli nagu ka Malygina eelmistes mängudes. Bougrat alustaski servimurdega, aga peatselt oli Malygina ees 5:2 ja hoidis servi ka seti viimases geimis.

Teine sett algas Bougrat’ ülekaalu tähe all. Prantslanna juhtis 5:1, aga kolmes järgmises geimis (nende hulgas kaks vastase pallingugeimi) loovutas Malygina vaid ühe punkti. Seisul 4:5 oli Eesti tennisistil raskusi servi hoidmisega, ta päästis kolm settpalli ja ikkagi viigistas, aga täiesti ootamatult võitis Bougrat seejärel kaks geimi nulliga!

Otsustavas setis juhtis Malygina 4:0, vastane tuli natuke lähemale 4:2, aga uus murre viis Malygina võidu lävele. Seejärel kasutas üks mängija (pole öeldud, kes) arstipausi, aga arvatavasti oli see Bougrat’, sest vaevalt olnuks Malyginal pausi eduseisul vaja. Kuid see ei aidanud prantslannat, viimase servigeimi võitis Eesti mängija nulliga.

Malygina servis korralikult – 2 ässa, 4 topeltviga, esimene serv õnnestus 69% ja ta võitis esimeselt pallingult 57% punktidest. Vastane ässa ei löönud ja tegi 6 topeltviga, aga esimene serv õnnestus koguni 80%. Kuid tulemuse põhjal otsustades ei olnud prantslanna palling nii ohtlik, ta võitis esimeselt servilt 51 ja teiselt 31% punktidest. Murdepallide realiseerimisel on Malygina Heraklioni turniiril olnud edukas, täna ta kasutas neid 13st 8, vastane 13st 6. Seega lõppesid 29st geimist 14 ehk peaaegu pooled murdega.

Poolfinaalis kohtub Malygina oma paarismängupartneri Fanny Östlundiga (Rootsi), kes on ITF-i edetabelis veidi tagapool (372.). Juba veerandfinaaliks olid välja langenud kõik asetatud mängijad peale esimese asetusega Irina Šimanovitši (Valgevene), kes täna sai ka poolfinaali. Ta on WTA edetabeli 464. reket ja oli 2015. aastal maailma juunioride edetabeli teine mängija. Kuid Šimanovitš pole olnud täiskasvanute seas kaugeltki nii edukas nagu temast aasta noorem kaasmaalanna Arina Sabalenka, kellega koos ta noorte klassis paari mängis. Lisame veel, et paarismängus langesid Malygina/Östlund välja juba 1. ringis.