Elena Malygina alustas Itaalias võidukalt

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Eesti FedCupi koondise liige ja maailma edetabeli põhjal kolmas reket Elena Malygina (ITF 330.) sai Barletta (Itaalia) 15 000 dollari auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiri avaringis jagu Anastassia Tihhonovast (Venemaa, ITF 302.) 7:6, 6:4.

Esimeses setis mängis Malygina mitu korda edu maha, aga lõpuks ikka võitis. Ta juhtis kahe servimurdega 5:2, aga lasi siis vastasel viigistada 5:5. Oli uuesti ees 6:5 ning taas murdis Tihhonova tagasi. Tõsi, naiste mängus liivaväljakul ei ole pallingu murdmine mingi harv juhus ning ka esimese setis oli 12 geimi kohta kaheksa murret. Tie-break’is juhtis Malygina 4:0 ja taas vastane lähenes – 5:4. Kuid kaks viimast punkti kuulusid Eesti tennisistile.

Teises setis oli murdeid palju vähem. Malygina jäi taha 2:4, aga siis sattus hoogu ja praktiliselt ühe hingetõmbega (kui mitte arvestada, et seisul 4:4 mängis ta korraks 40:15 edu käest) võitis neli viimast geimi. Malygina servis vastasest paremini. Ta lõi ühe ässa ja tegi 4 topeltviga, vastane ässa ei löönudki ja sooritas 7 topeltviga. Esimene palling õnnestus Malyginal 70 ja Tihhonoval 52%. Ka punkte võitis Malygina esimeselt servilt veidi rohkem, aga teiselt servilt vähem. Murdepalle realiseeris Eesti mängija 14st 6 ja vastane 10st 5.

Malygina teeb Barlettas kaasa ka paarismängus, kus nad koos brasiilanna Karolayne Alexandre Da Rosaga omavad teist asetust. Täna nad võitsid esimese seti 6:1, kuid siis jäi mäng vihma tõttu pooleli ja lõpetatakse homme.