fbpx
Close

Elena Malõgina pärast turniirivõitu: teen kõvasti tööd ja loodan, et mu tulemused veelgi paranevad

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Täna Jablonecis karjääri teise ITF-i turniiri (15,000 USD) võitnud Elena Malõgina rühib tasa ja targu ülespoole. Seda mitte ainult rankingu mõttes (tõuseb 600 parema sekka), aga ka mängu kvaliteedi osas.

Kuu aega tagasi Pärnu Paf Openi finaali eel tekkis väike kartus, et kui toona tulnuks kaotus, hakkab Malõginat edaspidi finaalides nö. “võiduvärin” kummitama. Oli ju tegemist arvult neljanda finaaliga. Läks õnneks teisiti ja Malõgina jõudis uue tähiseni. Nüüdne Jabloneci finaal oli seega viies ja võitude saldo on paranenud viiest kahele.

“Ma olen nii õnnelik, et sain taas kord finaalis mängida ja võidurõõmu tunda! Ühtlasi on mul hea meel, et jõudsin ka paarismängus finaali,” oli Malõgina esimene emotsioon kohe peale tänast Jabloneci turniiri võitu.

Kas tänu esikohale Pärnu Paf Openil oli Sul nüüd finaali psühholoogiliselt kergem mängida?

“Jah, kindlasti oli kergem. Võit Pärnus lisas mulle kõvasti enesekindlust. Mäng oli tegelikult väga raske, aga ma näitasin kogu turniiri vältel stabiilselt head tennist ja eelkõige tänu sellele võit ka tuli.”

Silma on hakanud, et jääd seti alguses sageli kaotusseisu, seti lõpud mängid aga paremini. Kontsentratsioon?

“Lihtsalt alguses püüan aru saada, kuidas konkreetse vastase vastu mängima peab. See võtab vahel aega. See on ka peamine põhjus, miks mul ei õnnestu kohe juhtima minna.”

Viimastel kuudel on Su mängukoormus olnud suur. Kuidas keha on vastu pidanud?

“Kõik on super. Olen täis jõudu ja vaimu edasi täie rauaga treenimiseks ning võistlemiseks. Kuigi jah, selleks aastaks on mu turniirid mängitud.”

Lõpetuseks lisas Malõgina: “Teen kõvasti tööd mängu täiustamiseks ja loodan, et mu tulemused veelgi paranevad. Esialgse arvestuse järgi peaksin tõusma maailma edetabelis elu kõrgeimale 575.kohale.”scroll to top