Elena Malõgina alustas kindla võiduga

– Elena Malõgina / Foto: ETL/Igor Pissarev

Elena Malõgina mängib Bratislavas teist nädalat järjest ITF-i 15 000 auhinnafondiga turniiril. Kui eelmisel nädalal jõudis ta veerandfinaali, siis nüüd on tal jäänud selleks veel üks samm astuda.

Tänases esimeses ringis alistas Malõgina Barbora Miklova (Tšehhi) 6:3, 6:2. Kuigi nende edetabelikohad olid üsna sarnased (Malõgina 575., Miklova 629.), pidasid kihlveokontorid Eesti mängijat selgeks soosikuks ja nagu tulemus näitab, oli neil õigus. Malõgina jäi küll algul 0:2 taha, aga varsti oli ees 4:2 ja siis murdis veelkorra vastase servi seisul 5:3. Teises setis jättis Malõgina seisul 1:0 kasutamata kolm murdepalli ja mõneks ajaks mäng võrdsustus, aga pärast seisu 2:2 loovutas Malõgina neljas geimis vaid viis punkti.

Malõgina lõi 3 ässa ja topeltvigu ei teinud, vastasel oli ligilähedaselt vastupidi: 0 ässa ja 4 topeltviga. Ka esimese servi protsent (74 vs 57) ja esimeselt pallingult võidetud punktid (69% vs 47%) olid kindlalt Malõgina kasuks. Malõgina teise ringi vastane selgub alles kolmapäeval, aga selleks võib olla neljandana asetatud Tereza Šmitkova (Tšehhi, WTA 396.), kes eelmise nädala Bratislava turniiril jõudis finaali.

Paarismängus on Malõgina partner taas Alice Robbe (Prantsusmaa), kellega koos nad eelmisel nädala võitsid. Täna neil esimese ringi mängu kavas ei ole.