Eestlannade paarismängus oli võidukas Liisa Varul

– Liisa Varul / Foto: ETL

Kuršumlijska Banja (Serbia) ITF-i W15 turniiril olid täna paarismängu veerandfinaalis vastamisi kaks eestlannat, kellel muidugi kõrval ka paarilised.

Võidu sai Liisa Varul koos itaallanna Denise Valentega. Teisena asetatud paar alistas Karolina Krajmeri (Slovakkia) ja Andrea Rootsi 6:4, 6:2. Kui Krajmer/Roots võtsid esimeses setis murde tagasi seisuks 3:3, näis neil olevat kõik korras, aga järgmisest 9st geimist võitsid nad ainult ühe. Valente/Varul juhtisid teises setis juba 5:0, 30:0, veel läks pisut põnevaks, ent teine võimalus servida mängu võiduks kasutati ära.

Poolfinaalis kohtuvad Valente/Varul Serbia paariga Natalija Senic/Nina Stojanovic. Neist Stojanovic on üsna tuntud mängija, kes enne koroonaviiruse pausi (märts 2020) asus maailma edetabelis 81. kohal. Ta mängis ka 2017. aastal Tallinnas FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) I grupi turniiril, kus Stojanovic Serbia esireketina kaotas Anett Kontaveidile 2:6, 5:7, kuid matši võitis Serbia 2:1. Hiljem sai Kontaveit Stojanovicist kaks korda jagu ka WTA turniiridel.

Nüüd naasis Stojanovic pärast pooleteiseaastast pausi ja edetabelikohta tal pole üksik- ega paarismängus.