fbpx
Close

Eesti tüdrukud pääsesid Šiaulias paarismängu veerandfinaali

– Tenniseväljak / Foto: Pixabay

Tennis Europe U12 vanuseklassi 1. kategooria turniiril Šiauliais olid Eesti noored eile üksikmängudes edukad (3 võitu 4st) ja täna ka tüdrukute paarismängus.

Nii Adriana Roots koos Laima Vladsoniga (Leedu) ja Sofia Yatsunyk koos Nikol Keduniga (Ukraina) pääsesid võiduga teise ringi, mis on ühtlasi veerandfinaal.

Täpsustust vajab Keduni mängimine Ukraina lipu all – osales ju sama tüdruk veebruaris Karulaugu spordikeskuses peetud turniiril Eesti U12 Winter Cupi naiskonnas. “Kedun on Ukraina kodakondne, kes elab Eestis,” selgitas Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint. “Mängimine Šiauliais Ukraina eest ei tähenda mingit sisulist muutust – turniirile registreeritakse teda endiselt Eesti süsteemi kaudu ja ka võistkondlikel turniiridel on tal lubatud esindada riiki, mille territooriumil ta elab.”

Samas ei tohi võõra kodakondsusega mängija Hindi sõnul FedCupi tiimi kuuluda. See otsus tundub loogiline ja tennise jaoks positiivne, sest lapseealine mängija on ju tihedalt seotud vanemate elukoha ja kooliga. Täiskasvanud tennisist on juba iseseisev inimene, kes niikuinii turniiridel mööda maailma ringi rändab ning tema jaoks pole probleem esindada sünnimaad, kus ta tegelikult ei ela.

Poiste paarismängus pääsesid Samuel Mandelkorn/Kristofer Karis otse teise ringi ehk kaheksa parema hulka.

Sarnasel turniiril Maglies (Itaalia) on kahjuks kõik eestlased välja langenud, viimasena sai täna avaringis kaotuse Kaspar Lusti. Ka paarismängus on turniir eestlastele läbi.

scroll to top