Eesti tennisistid langesid üksikmängus välja, kuid Kristjan Tamm jätkab paarismängus

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Ei olnud täna kahjuks Eesti meestennisistide päev, kui neli mängijat, kes alustasid ITF-i turniiri põhitabelis, pidid vastu võtma kaotuse. Kristjan Tamm jätkab siiski paarismängus.

Meie kaks 19-aastast tulevikulootust mängisid samal M15 turniiril Grodzisk Mazowieckis (Poola). Kvalifikatsioonist edasi pääsenud Markus Mölder kohtus kolmandana asetatud ukrainlase Vladislav Orloviga (ATP 569.), keda ta aprillis oli Antalya M15 turniiril võitnud. Seekord sai Orlov aga revanši tulemusega 6:4, 6:3. Mölder juhtis esimeses setis 4:1, aga seejärel kaotas 11st järgmisest geimist 10, mis tähendas ka vastase 5:1 edu teises setis. Ühe murde sai Mölder tagasi, aga kaotusest polnud pääsu.

Oliver Ojakäär kohtus Stepan Baumiga (Tšehhi), kelle Mölder oli kvalifikatsioonis alistanud, aga ta pääses turniirile õnneliku kaotajana (lucky loser). Kaks tundi ja 45 minutit kestnud mängus jäi Ojakäär alla 6:3, 3:6, 5:7. Esimese seti võitis Ojakäär 0:3 seisult, aga sama hoog ei kestnud enam teises setis, kus vastase üks servimurre otsustas. Kolmandas setis murdsid algul mõlemad kaks korda ja siis mängiti seisul 4:4 Ojakääru servil ülipikk, 34 punkti (!) kestnud geim, mille eestlane võitis 9. geimpallilt, vastasel oli kuus murdepalli. Paraku see kujunes ajaloolise termini järgi “Pyrrhose võiduks” (kui võidad lahingu suurte kaotuste ehk spordis jõuvarude hinnaga, aga kaotad sõja ehk mängu) ja Baum võitis seisult 4:5 kolme geimi.

Kristjan Tamm mängib Kuršumlijska Banja M25 turniiril, kus ta avaringis kaotas Svjatoslav Gulinile (-, ATP 434.) 3:6, 4:6. Gulin on tegelikult edetabelis märksa kõrgemal kui Tamm, aga mingil põhjusel alustas neutraalsena mängiv venelane kvalifikatsioonist. Õnneks sai Tamm lohutust paarismängust, kus ta koos Martyn Pawelskiga (Poola) alistas neutraalsete venelaste paari Sergei Pogosjan/Dmitri Vassiljev 3:6, 6:3, 12:10. Pawelski/Tamm juhtisid tie-break’is 4:0, aga peagi oli seis 5:5 ja siis mängiti lõpuni tasavägiselt. Vastased said matšpalli esimesena seisul 9:8, aga 10:9 ja 11:10 olid ees Pawelski/Tamm, kes teise matšpalli ära kasutasid.

Daniil Glinka oli Setubali M25 turniiril asetatud seitsmendana , aga kaotas 19-aastasele portugallasele Tiago Pereirale 6:4, 4:6, 4:6. Setubali turniir on sel nädalal Euroopas ainus, mis mängitakse kõvakattel ja see selgitab ka Glinka valikut. Paraku tema lemmikkate seekord ei aidanud, sest teises setis kaotas Glinka 4:2 seisult neli geimi järjest. Eesti teine reket päästis küll palju murdepalle, aga ikkagi kasutas vastane kahes geimis lõpuks ühe ära. Otsustavas setis polnud murdeid seisuni 4:5, kui Glinka jäi servil 0:40 taha. Taas päästis ta kolm ja hiljem veel ühe murde/matšpalli, aga mängu ei päästnud. Terve mäng oli üks suur murdepallide päästmine, Glinka realiseeris neid 15st 2 ja vastane 14st 3. Glinkat kahjuks ei aidanud fakt, et ta võitis punkte ühe võrra rohkem (105:104).

Kuna Glinka, Mölder ja Ojakäär paarismängus ei osale, on nende jaoks selle nädala turniir läbi. Samuti sai juba eile või Eesti aja järgi täna öösel läbi Johannes Seemani võislus San Diego M15 turniiril, kus ta osales ainult paarismängus.

Veel kirjutame täna uudise Mark Lajalist, kes Surbitoni Challengeril osaleb üle pika aja paarismängus.