fbpx
Close

Mark Lajal võitis koos oma sõbraga paarismängu esisaja mehi!

Mark Lajal / Foto: Igor Pissarev/ETL

Mark Lajal osaleb üle pika aja paarismängus ja seda Surbitoni Challenger 125 turniiril, kus tema partner on üksikmängu maailma 51. reket Alexey Popyrin (Austraalia).

Lajal on intervjuudes palju rääkinud, et samuti Patrick Mouratoglou akadeemias harjutav Popyrin on tema sõber, kellega ta vabal ajal näiteks arvutimänge mängib või muudes meelelahutustes osaleb. Paarismängus on Popyrin alles maailma 374. ja kindlasti polnud nad Lajaliga täna favoriidid, kui vastu tulid Andre Göransson (Rootsi, ATP paarismängu 90.) ja Reese Stalder (USA, 71.). Kuna turniiril esimesena paigutatud paar viimasel hetkel loobus, asetati just paremuselt viies paar Göransson/Stalder nende kohale.

Ainsa servi kaotasid Lajal/Popyrin kohe esimeses geimis, sest mõlemale oli paaris mängimine uus kogemus. See murre paraku avaseti otsustaski, aga teises setis tegi Eesti/Austraalia paar ainsa murde ja nii oli seis enne 10 punktini mängitavad tie-break’i 4:6, 6:3. Tie-break’is oli muruväljaku kohta üllatavalt palju minimurdeid. Seisul 3:4 võtsid Lajal/Popyrin vastase servil mõlemad punktid ja pärast oma serve juhtisid 7:4. Veel said vastased viigi, aga ette ei läinud. Lajal/Popyrin juhtisid 8:7, 9:8 ja 10:9 ning võitsid viimase punkti tõrjel! Tulemus seega 4:6, 6:3, 11:9.

Lisame, et Popyrin üksikmängus ei osale, aga Lajal teatavasti ei saanud kvalifikatsioonist läbi. Palju tugevaid on juba välja langenud, nende hulgas esimesena asetatud Alex Michelsen (USA) ja meie põhjanaaber Emil Ruusuvuori, kes oli asetatud kolmandana.

scroll to top