fbpx
Close

Eesti poiste U12 koondis sai Summer Cupi tsooniturniiril kaheksanda koha

Eesti U12 koondis: vasakult Andreas Kuum, Otto Hermann Pikk, Richard Pihelgas ja treener Anzi Toom. / Foto: erakogu

Pühapäeval lõppenud U12 rahvuskoondiste Summer Cupi A-tsooni alagrupiturniir peeti Rakovnikus Tšehhimaal. Eestit esindasid Andreas Kuum, Otto Herman Pikk ning Richard Pihelgas, kaptenirolli täitis Anzi Toom. Esmaspäeva õhtul naasid eestlased kodumaale.

Kaheksa võistkonda jagati kahte gruppi, kus meie noormängijad said vastasteks Slovakkia, Horvaatia ja Iirimaa. Teises grupis võitlesid edasipääsu eest finaalturniirile Tšehhi, Sloveenia, Suurbritannia ning Bosnia ja Hertsegoviina.

Alustuseks alistusid Eesti U12 tennisepoisid Horvaatiale 0:3, seejärel jäädi sama skooriga alla ka Iirimaale ning Slovakkiale. Setivõiduni Eesti poisid ei jõudnudki. See tähendas A-tsooni alagrupis neljandat kohta ning kohtumist kokkuvõttes 7.-8. kohale Bosniaga.

Anzi Toom rääkis, et Eesti poiste mäng läks päev-päevalt paremaks. „Tasamänge oli palju, geimilõpud libisesid napilt käest, see kõik jäi kogemuse taha. Loomulikult tahtsime vähemalt Iirimaad võita, kuid sel päeval olid nemad paremad. Lisaks tugevate vastastega pidime võitlema ka meeletu kuumusega – päeval võis olla nii 36 kraadi! Ja poisid tegid pärast kohtumisi veel kahetunniseid trenne!“

Bosnial oli enne Eestiga matši alagrupis all kaks väga tasavägist kohtumist, kus matši saatus otsustati alles paarismängus. Nii Sloveeniale kui Suurbritanniale jäid bosnialased alla 1:2.

Võitlus alagrupi seitsmenda koha eest algas eestlaste jaoks hästi, sest Otto Herman Pikk alistas ligi kolmetunnilise kohtumise järel Filip Jevtici 6:2, 4:6, 6:2 ning tõi Eestile turniiril esimese võidu ja viis Eesti 1:0 juhtima. Kahjuks jäi see võit ka ainsaks, sest esinumbrite kohtumises pidi Andreas Kuum tunnistama Mahir Burkovici 6:3, 6:3 paremust ning paarismängus jäid Kuum/Pihelgas pärast kõva lahingut alla Butkovic/Adi Džindovskile 4:6, 6:3, 10:7. Nii tuli meie poistel leppida kaheksanda kohaga.

„Andu (Andreas Kuum – toim) mängis Burkovici vastu tegelikult hästi. Siin ikka kõikide riikide esinumbrid löövad palli juba päris tugevalt. Andu jäi küll surve alla, kuid võitlust oli kõvasti, 40:40 seisud kordusid sagedasti. Ja paarismäng…noh. See oleks võinud ka meie poole tulla… Kahju, aga poisid oli tublid, olen meie kuttidega väga rahul. Just see, kuidas nad iga päev silmnähtavalt paremini mängima hakkasid ning vaatamata tulemustele tahtmist täis olid, tegi rõõmu,“ kommenteeris Toom.

Finaalturniirile pääsesid A-tsoonist Slovakkia ja Tšehhi.

scroll to top