Anett Kontaveidi 6:0, 6:1 võit peegeldas jõudude vahekorda

Anett Kontaveit. / Foto: DPA/Scanpix

Anett Kontaveidil (1) oli Praha turniiri avaringis kerge tööpäev, kui ta alistas Ekaterina Gorgodze (Gruusia, WTA 126.) 47 minutiga 6:0, 6:1.

Matšijärgses intervjuus noogutas ka Anett küsimuse peale, et mäng kujunes kergeks, kuid seekord ta tõesti ei saanud hakata vastasele mett moka peale määrima, sest jõudude vahekord oligi selline. Kaks geimi võinuks ehk Gorgodze teenida, aga rohkemat mitte.

Kirjutasime juba eelvaates. et Gorgodze ei tohiks olla ohtlik vastane. Edetabelikoht alati ei loe, aga grusiinlanna on pigem neid punkte kogunud nõrgematel turniiridel ja ainult tänu loosiõnnele sai Wimbledonis ühe võidu. Mõnikord on maailma teise saja mängija parimal päeval võimeline näitama TOP50 taset, kuid Gorgodze mitte. Anett ise mängis hoolikalt, püüdis mitte mõelda sellele, et võit tuleb rutiinselt ega muutunud lohakaks. Mängujärgses intervjuus ta tunnistas, et jäi esitusega rahule.

Esimeses setis sai Gorgodze 19 minutiga vaid 8 punkti. Kuna Anetti äralöögid/lihtvead olid 12/7 (Gorgodzel 0/6), siis see näitab, et 8st punktist vaid ühe teenis grusiinlanna ise Anetti sunnitud vea abil.

Teise seti esimene geim kujunes pikaks (14 punkti), kuid Gorgodze ei saanud sedagi kätte vaatamata kahele geimpallile. Alles seisul 0:4, kui Anett paaril tõrjel eksis, võitis Gorgodze geimi ja tõstis käed üles: tema eesmärk oli saavutatud!

Lõpuks sai grusiinlanna kirja ka 3 äralööki (neist kaks ässad) ja ta tegi 13 lihtviga, aga Anetti numbrid 30/12 on ülihead. Aga eks see sõltus ka vastase tasemest. Anetti servi kohta võib veel mainida, et ta sai esimest servi sisse lausa 82% ja lõi viis ässa. Intervjuus lisas Anett, et ta võib Hamburgi turniiri viiest mängust küll pisut väsinud olla, aga Praha turniir on ettevalmistuse tähtis osa ja just selleks, et füüsilist vastupidavust enne US Openit parandada. Märgime siinkohal, et Prahas mängitakse kõvakattel, mis sobib USA turniiride ettevalmistuseks paremini.

Anett kohtub teises ringis 17-aastase Lucie Havlickovaga (WTA 787.), kes kuulub Tšehhi edukate noorte plejaadi, aga ei ole kindlasti nii lootustandev kui õed Linda ja Brenda Fruhvirtova või Linda Noskova. Anetti ja Havlickova mängu homme ei toimu, kuid lisame kohe, et eellugu sellele Tennisnet ei kirjuta, sest Havlickovast ei olegi palju kirjutada. Teeme tema lühitutvustuse siinkohal ära.

Havlickova kerkis eile maailma juunioride teiseks reketiks, aga eks põhjus peitub ka selles, et mitmed sama vanad rivaalid on juba rohkem profitennisele keskendunud. Kuid samas on Havlickova ikkagi tänavune Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri võitja ja saanud esikoha ka Brasiilias A-kategooria turniiril. Varasemast ajast on Havlickoval kuus juunioride ITF-i tiitlit, aga 2. kategooria või madalamatel turniiridel.

ITF-i täiskasvanute turniiridel Havlickoval tiitleid pole, aga ta on kahel korral jõudnud W60 turniiril 3. ringi. 2020. aasta novembris kaotas tollal 15-aastane Havlickova Istanbulis W25 turniiri 2. ringis Kaia Kanepile 2:6, 4:6. Julgeks ennustada, et Havlickova saab Anettilt rohkem geime kui Gorgodze, aga kui eestlanna võidukoefitsient oli täna 1,05, siis ega see pole teistsugune ka Havlickova vastu.

Võib-olla on halb ainult see, et Anetti ei panda enne veerandfinaali tõsiselt proovile, aga seal tuleb arvatavasti vastu Anastassia Potapova (Venemaa, 7), kes andis Anettile päris korraliku lahingu Hamburgi poolfinaalis.