Eesti neiud liiguvad Adaži turniiril kahe võidu suunas

– Anet Angelika Koskel / Foto: ETL

Adažis (Läti) ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril on edukalt mänginud Eesti neiud. Paarismängus on juba kindel, et vähemalt üks eestlanna saab esikoha, aga üksikmängus on kindlustatud koht finaalis.

Üksikmängus sai täna kõige tublima tulemuse kirja Liisa Varul (6), kes alistas veerandfinaalis teisena asetatud Anastassia Gretškina (Venemaa) 7:6, 4:6, 6:2. Varul kohtub poolfinaalis Anet Angelika Koskeliga (4), kes võitis Darta Dalecka (Läti, 7) 6:3, 6:3. Kahjuks pidi kaotuse vastu võtma Carol Plakk (1), kes jäi alla Paulina Saulevitšile (Valgevene) 5:7, 5:7.

Kuid Plakk/Varul (1) on jõudnud paarismängu finaali, kui nad täna võitsid poolfinaalis Gretškina ja Andrea Rootsi (3) 7:5, 6:2. Teisest poolfinaalist said edasi Koskel ja Dalecka (2). Nii ongi kindel, et üks või kaks eestlannat saavad Adažis esikoha. Nii Koskelil kui ka Varulil on veel võimalus tulla kahekordseks võitjaks.

Noormeeste veerandfinaalis kaotas ainsa eestlasena võistlustulle jäänud Markus Mölder Nikolajs Galkinsile (Läti) 5:7, 6:0, 4:6.