Eesti GP etapi võitsid Valeria Gorlatš ja Sten Hiiesalu

Võitja Valeria Gorlatš (paremal( ja finalist Anet Angelika Koskel. / Foto: Madis Tarum

Viljandis peeti reedest pühapäevani Eesti täiskasvanute GP-etapp, mis oli vähemalt naiste üksikmängus tugevama koosseisuga kui kevadised etapid.

Naiste turniiri favoriit oli Eesti meistrivõistluste mullune finalist Anet Angelika Koskel, kes alistas veerandfinaalis Gerda Reinaru (5) 6:1, 6:4 ja poolfinaalis Anna Maria Tottrupi 6:4, 7:5. Tabeli teisel poolel oli aga juba veerandfinaalis keskne kohtumine Helena Narmonti (2) ja Valeria Gorlatši (7) vahel. Kuigi Narmont alustas paremini, võitis mängu Gorlatš 1:6, 7:5, 6:3. Pärast pikka vigastuspausi osales üksikmängus esimest korda 14-aastane Kiira Paškov, kes jõudis veerandfinaali, kus kaotas Marie Johanna Lapimaale 6:4, 4:6, 1:6. Poolfinaalis võitis Gorlatš Lapimaa 6:1, 6:1.

Finaalis mängis Gorlatš Koskeliga samamoodi nagu oli enne mänginud Narmontiga. Esimese seti Gorlatš jälle kaotas, aga mängu võitis 2:6, 6:0, 6:2.

Naiste paarismängus said oodatud esikoha selle mänguliigi kolmekordsed Eesti meistrid Koskel/Narmont, kuigi näiteks veerandfinaalis oli neil päris raske mäng Paškovi ja Eleanora Roosiga, kogenumad jäid peale 6:3, 5:7, 10:3. Poolfinaalis alistasid nad juba kindlamalt 6:2, 6:3 Reinaru ja Polina Ramenskaja. Teises poolfinaalis kaotasid esimesena asetatud Gorlatš/Lapimaa Kätriin Reinvaldile ja Tottrupile 3:6, 6:7. Finaalis olid Koskel/Narmont Reinvald/Tottrupist paremad 4:6, 6:1, 10:7. Seega oli põnevust nii naiste üksik- kui ka paarismängus palju.

Võitja Sten Hiiesalu (vasakul) ja Aleksandr Kvitš. / Foto: Madis Tarum

Meeste üksikmängus ei lasknud aga esimesena asetatud Sten Hiiesalu kordagi põnevusel tekkida. Üheski mängus ei kaotanud ta rohkem kui kuus geimi. Hiiesalu alistas poolfinaalis Carl Bret Parko (3) 6:3, 6:3 ja finaalis Aleksandr Kvitši (4) 6:2, 6:3. Kvitš oli poolfinaalis võitnud Robert Raagi (2) 6:4, 6:1.

Paarismängus said aga Kvitš ja Parko Hiiesalult korraga revanši. Nimelt võitsid Kvitš/Parko (2) koos finaalis Hiiesalu ja Raagi (3) 7:6, 6:3. Esimesena asetatud paar Henry Ink/Samuel Mandelkorn kaotas poolfinaalis Hiiesalu/Raagile 3:6, 3:6.