fbpx
Close

EELVAADE|Kontaveit – Muchova: mis halvasti, see uuesti

Karolina Muchova. / Foto: AFP/Scanpix

Mai lõpus kaotas Anett Kontaveit Roland Garrosi slämmiturniiri avaringis 6:3, 2:6, 2:6 tšehhitar Karolina Muchovale, kes tollal oli maailma 73. reket. Nüüd on teistlaadi väljakukattel võimalik võtta revanš.

Reedene Wimbledoni 3. ringi kohtumine Kontaveiti ja Muchova vahel peetakse 3. väljakul teise mänguna. Esimene naiste mäng algab seal kell 13, seega oleks loogiline oodata Anetti kohtumise algust alates 14.30st, ent pigem natuke hiljem. Mängu kannavad taas üle Kanal 12 ja Postimehe veeb.

Veidi rohkem kui kuu aja taguse mänguga võrreldes on nii palju muutunud, et Muchova asub nüüd maailma edetabelis 68. kohal, Kontaveit oli Pariisis 17. ja nüüd 20. Kui vaatame numbreid, peaks olema justkui nüüd raskem?

Tegelikult ei ole neil edetabelikohtadel muidugi suurt vahet ja Anett tundus just Pariisis olevat oma tänavukevadise mõõna kõige madalamas seisus. Pealegi ei ole Muchova ennast näidanud kuigi tugeva muruväljakute mängijana. Wimbledonis on ta tänavu saanud küll kaks võitu, aga mõlemad alistatud vastased olid temast edetabelis tagapool.

Kuna Tennisnet kirjutas juba eelloo Kontaveidi ja Muchova Pariisis toimunud kohtumise eel, siis saate tšehhitari kohta rohkem lugeda siit.

Ega Roland Garrosi ja Wimbledoni vahel midagi uut eriti toimunud polegi, sest Muchova pidas murul vaid ühe mängu, kui kaotas ‘s-Hertogenboschis Alison Riskele (USA). kes hiljem selle turniiri võitis. Riske on parim just kiire põrkega väljakul ning seetõttu ei ütle see kaotus Muchova kohta ka midagi halba. Anett sai ühe võidu ja kaks kaotust, millest teine Anna-Lena Friedsamile oli üsna halb. Aga Eesti esireket on selle kompenseerinud parema mänguga Wimbledonis. Kerge küsimärk veel jääb, sest Anett on tänavu murul kohtunud siiski vaid ühe tugeva vastasega, kelleks oli Johanna Konta.

Vaatame siis, mida arvavad kihlveokontorid? Kuivõrd nad arvestavad, et Kontaveit Pariisis kaotas Muchovale? Ennustusportaal Paf annab Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,64 ja Muchovale 2,28 ehk siis protsentides umbes 60-40. Seega oleks vastus “jah”, sest kui nad ei arvestaks, loetaks maailma 20. ja 68. reketi mängus tugevama poole võimalusi suuremaks. Kaotus Pariisis ja Anetti mõõn on ennustusportaalid muutnud ettevaatlikuks. Tõsi, osa kihlveokontoreid on Anettile andnud 1,6st pisut väiksema võidukoefitsiendi ehk pidanud teda natuke rohkem soosikuks. Vaadake Pafi kõiki tennisepanuseid siit.

 

scroll to top