Kaia Kanepi jaoks tähistaks võit Australian Openi 3. ringis, et ta naaseks esisajasse ja omaks häid šansse pääseda ka suvistel slämmiturniiridel otse põhitabelisse. Ja vastane, 24-aastane Maddison Inglis (Austraalia, WTA 133.) ei tohiks ju olla takistus, aga tänapäeva naiste tennises ei saa isegi teise saja mängijaid alahinnata.
Ja miks peakski Kaia alahindama, sest ta on ju ise ka hetkel teises sajas! Ometi peaaegu kõik tennisesõbrad, ka väljaspool Eestit, teavad, et tasemelt on ta 36-aastaselt heal päeval TOP50 mängija kui mitte enamat. Kuid me ei tea, võib-olla on sellisele tasemel jõudmas ka Inglis.
Ükski Eesti tennisist ei ole kohtunud Inglisega, kes on praegu Austraalia viies reket. Ega selleks võimalust eriti polegi, sest WTA turniriidel on Inglis mänginud harva, suure slämmi turniiridel oli ta seni neljal korral avaringis kaotanud ning võimalus just seal kohtuda Kanepi või Anett Kontaveidiga oli üliväike. Muidugi on Inglis mänginud palju ITF-i turniiridel, kuid harvemini Euroopas. Näiteks Elena Malõgina kunagise paarismängupartneri, Soomet esindava Anastasia Kulikovaga läks ta korra kokku, aga eestlannadega mitte.
Inglis oli puhas ITF-i mängija kuni 2019. aasta suveni, mil ta esmakordselt TOP200 sekka pääses. Sealt alates võis ta juba mõelda pääsemisele WTA 125K või WTA 250 turniiride, aga samuti slämmiturniiride kvalifikatsiooni. Juunioride maailma edetabelis maksimaalselt 57. kohani jõudnud Inglis võitis 2019. aastal oma esimesed kolm ITF-i turniiri, mis kõik olid 25 000 dollari auhinnafondiga. Need toimusid Tais, Kanadas ja Austraalias.
2020. aasta algus oli Inglisele edukas, ta võitis jaanuaris-veebruaris kaks turniiri koduses Austraalias, nende hulgas ka 60-tuhandelise turniiri, kus näiteks esimesena asetatud oli praegune maailma 35. reket Sara Sorribes Tormo. Teisel turniiril (25 000) oli juba Inglis ise esimesena asetatud ja pärast selle võitmist kerkiski maailma 112. reketiks, mis on seni tema kõrgeim edetabelikoht. Kui Inglis võidab eeloleval ööl Kanepit, lööb ta selle rankingu üle, nii et temalgi on mängus oluline tähis.
Koroonaviiruse pausi alguseks oli Inglis edetabelis 114., kuid pärast rahvusvahelise tennise naasmist ei olnud tema tulemused piisavalt head ja ta langes 2020. aasta lõpuks 130. kohale, mille lähistel on ta püsinud siiamaani. Sellest võib aimata, et mingeid erilisi saavutusi tal 1,5 aasta jooksul pärast koroonapausi lõppu pole olnud. Ja tõsi see ongi, ta on neljal WTA turniiril võitnud ühe mängu, jõudnud ITF-i 60-tuhandelisel (seal ta alistaski Kulikova) poolfinaali ning see on kõik. Ühtki TOP100 mängijat ta neil turniiridel ei võitnud, nii oli Leylah Fernandezi (Kanada, 23) alistamine tänavuse Australian Openi avaringis Inglise elu saavutus. Kuid see üksi veel ei tõesta, et ta oleks jõudmas TOP50 tasemele.
Kihlveokontorite silmis on Kaia muidugi üsna suur favoriit vaatamata mängijate 18-kohalisele vahele maailma edetabelis. Aga sellest juba kirjutasime, et Kaiat hinnatakse mängijana kõrgemalt, kui tema edetabelikohta ja nii on see ka tegelikult. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,28 ja Inglisele 3,70 ehk sisuliselt on tegemist 75-25 jõudude vahekorraga. Mängu võib mõjutada palavus ja seda tõenäoliselt mitte Kaia kasuks. Ennustuse põhjal on Melbourne’is homme päeval sooja 31-33 kraadi.
Et ennustada mängu algusaega, tuleks küsida, kui kaua kestab Clara Tausoni ja Danielle Collinsi kohtumine? Nimelt algab see matš Rod Laver Arenal kell 2 Eesti aja järgi ja pärast seda tulevad peaväljakule Kanepi ja Inglis, keda kindlasti toetab rohkearvuline (laupäeva on ju vaba päev, rahvas koguneb juba hommikul) publik. Kui esimene mäng lõpeb kiiresti, alustab Kaia 3.30 paiku, aga vaevalt on Tausoni ja Collinsi mäng ühepoolne. Nii et pigem algab Kanepi ja Inglise kohtumine pärast kella 4.