Teisipäeval kell 14 või pigem natuke hiljem alustab Prantsusmaa lahtiseid meistrivõistlusi ka teine Eesti naistennisist – Anett Kontaveit /30) kohtub Viktorija Golubiciga (Šveits, WTA 72.).
Huvitaval kombel sattus käesoleva eelvaate kirjutaja nägema teisipäevaste vastaste esimest omavahelist kohtumist, mis leidis aset Tallinnas 10 000 dollari auhinnafondiga turniiri veerandfinaalis 2012. aasta veebruaris. Kontaveit polnud sel turniiril asetatud, aga teda võis pidada (ka koduväljakut arvestades) peamiseks võidusoosikuks, sest oli ta ju noorteturniiridel mänginud hiilgavalt: tookord äsja võitnud Orange Bowli. Kujunes nii, et Anett võitiski antud ITF-i turniiri ja ainsa seti loovutas Golubicile – 6:3, 2:6, 6:4.
Golubic oli tollal 19-aastane, kuid võis juba ennustada, et nii helge tulevik kui Anetti, teda ees ei oota. Ja eks nii on läinudki, kui just lähiaastatel mingit imet ei juhtu. Golubic ei ole kunagi kerkinud TOP50 sekka, tema parim ranking (51.) pärineb 2017. aasta aprillist.
Esimest korda jõudis šveitslanna esisajasse alles 2016. aasta juulis, kolm kuud enne 24. sünnipäeva. Sellise tõusu (105. kohalt 72ks) aluseks oli Golubici võit Gstaadi WTA 250 turniiril, kus ta finaalis üllatas Kiki Bertensit, kes siis oli maailma 26. reket. Bertens tegi vigade paranduse aasta hiljem, kui sealsamas Gstaadis alistas finaalis Kontaveidi.
2016. aastal toimus ka Anetti ja Golubici seni viimane omavaheline kohtumine ja ainus, mis neist peeti WTA turniiril (esimesed kolm mängu olid ITF-i turniiridel). Guangzhou veerandfinaalis jäi taas kolmes setis peale Anett, kes sellega juhib Golubici vastu 4:0. Ent kolmel korral on võitmiseks vaja läinud otsustavat setti. Kaks nädalat pärast Guangzhou turniiri mängis Golubic väga hästi Linzis, kus jõudis taas finaali, aga kaotas seal Dominika Cibulkovale. Teel finaali oli šveitslanna võitnud esimesena asetatud Garbine Muguruzat, kuid seda otsustava seti seisul 4:4 hispaanlanna loobumise teel. Edu Linzis kergitas Golubici WTA edetabelis 53. kohale ja Anettist püsis ta rankingus eespool kuni 2017. aasta maini, mil eestlanna tänu veerandfinaali jõudmisele Roomas kerkis 52. kohale. Seega tuleb arvestada, et neljanda võidu Golubici üle teenis Anett siis, kui ta oli vastasest edetabelis tagapool.
Mis puutub Golubici, siis temal pärast 2016, aastat enam sama hästi ei läinud. Ta pendeldas edetabelis esisaja piiril ja 2020. aasta lõpus oli langenud 137. positsioonile. Kui nüüd teame, et Anetti homne vastane on 72. kohal, peab ta ju olema tänavu hästi mänginud ja see on tõsi. Märtsis lisas Golubic oma kontosse veel kaks WTA 250 turniiri finaali Lyonis ja Monterreys, aga mai algul võitis Saint-Malo’s WTA 125K turniir ehk Challengeri. Samas ei ole Golubici poolt alistatute seas väga tugevaid mängijaid, parimana kaks prantslannat Caroline Garcia ja Fiona Ferro, kes kuulusid napilt TOP50 sekka.
Golubici karjääris negatiivsena tuleb mainida fakti, et suure slämmi turniiride põhitabelis ei ole ta 16st korrast 13-l saanud avaringist kaugemale. Parimana jõudis ta 2019 Wimbledonis 3. ringi, aga Pariisis on korra jõudnud 2. ringi. Ehkki ka Anettil ei ole Roland Garrosiga kuigi häid “suhteid” – vaid 2018. aasta 1/8 finaal oli õnnestumine, aga kahel viimasel korral on ta avaringis reketid pakkinud.
Kihlveokontorid leiavad, et Anetti šansid on head, aga mitte väga head. Ennustusportaal Paf annab Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,42 ja Golubicile 2,85. Ehk siis umbes 2/3 vs 1/3. Nii mitmeski eelneva turniiri kohtumises on Anetti koefitsient olnud sarnase tasemega vastase vastu 1,3 ümbruses, seega on kihlveokontorid arvestanud, et Eesti esireket pole Euroopa liivaväljakute hooajal olnud väga heas vormis.
Kontaveidi ja Golubici mäng on 11. väljakul järjekorras teine, sellele eelneb kell 12 algav meeste üksikmängu kohtumine. Kuna mehed mängivad parem viiest setist, siis 3:0 võidu korral võiks Anett väljakule tulla kella 14 paiku, aga ülejäänud tulemuste puhul 14.30 kuni 16.
Mängu näitab Kanal 12.