fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit: kolm on kohtu seadus

Anett Kontaveit Aistralian Openi avaringi mängus. / Foto: EPA/Scanpix

Veidi rohkem kui aasta jooksul kolmandat korda kohtub Anett Kontaveit suure slämmi turniiril Sara Sorribes Tormoga (Hispaania, WTA 91.).

Kõigil juhtudel on Sorribes Tormo paiknenud edetabelis esisaja lõpus, kuid neljapäeva öösel peetava mängu erinevus on selles, et nüüd kohtub Anett 23-aastase hispaanlannag 2. ringis, varem oli Sorribes Tormo kahel korral tema vastane avaringis. Mullusel Australian Openil võitis Kontaveit 6:3, 6:2 ja US Openil 6:1, 6:1. Muide, tolle mängu ajal naljatati WTA tennisefoorumis, et Sorribes Tormo on maailma esisaja nõrgim mängija.

Kuna Tennisnet on nende kahe mängija kohtumisest kirjutanud juba kaks eelvaadet, siis anname siinkohal lingi värskemale loole, kust omakorda saab linkida mullu jaanuari kirjutist. Neis on põgusalt juttu Sorribes Tormo senisest karjäärist, kus pole eriti märkimisväärseid saavutusi.

Mis on muutunud võrreldes US Openi avaringi ajaga neli ja pool kuud tagasi? Eks ikka käimasolev Australian Open, kus Sorribes Tormo ka ühe väärtusliku võidu teenis, kui alistas 1. ringis Veronika Kudermetova (Venemaa, WTA 40.). Sellega jõudis Sorribes Tormo karjääri jooksul kolmandat korda slämmiturniiril avaringist edasi (varem 2018 Wimbledon ja 2019 Roland Garros). Tegemist on vastase edetabelikohta arvestades Sorribes Tormo kaalukaima võiduga pärast 2018. aasta Madridi turniiri, kus ta avaringis alistas Madison Keysi (USA, tollal WTA 14.). Muide, viimaste hooaegade paremuselt kolmanda võidu teenis hispaanlanna 2018. aasta Wimbledoni avaringis Kaia Kanepi (tookord 46.) üle.

Kas edu Kudermetova üle näitab Sorribes Tormo paremat vormi tänavusel hooajal, on ikkagi küsimärk. Näiteks Hobartis kaotas ta nädal tagasi 2:6, 1:6 Katerina Kozlovale (Ukraina), kes tol hetkel oli samal edetabelikohal (91.), kus Sorribes Tormo praegu.

Spordiennustaja Peep: õnnestunud panust tuleb korrata!

Pole kahtlustki, et kihlveokontorid peavad Kontaveiti eeloleval ööl peetavas mängus selgeks soosikuks. Tema võidukoefitsient ennustusportaalis Paf on hetkel 1,17, mis on isegi ühe sajandiku võrra madalam kui enne avaringi mängu Astra Sharmaga. Ehkki Sorribes Tormo peaks olema Sharmast veidi tugevam, arvestavad kihlveokontorid ilmselt faktiga, et esimese mängu põhjal polnud märgata, et Anetti segaks reielihase vigastus, mis teda Adelaide’is pisut häiris. Et kolm on kohtu seadus, seda kõnekäändu teavad paljud ja nüüd olekski aeg võtta kolmas võit sama vastase üle.

Spordiennustaja Peep võitis möödunud ööl toimunud mängu panuse, kus ta eeldas, et Kontaveidi ja Sharma kohtumises mängitakse alla 19,5 geimi. “Päris hea koefitsiendiga 1,89 sain raha korralikult juurde,” rõõmustas Peep. “Muud pole midagi, et võiks sama panust korrata, aga seekord on koefitsient 1,79. Ma ise arvan, et nii kindlat võitu kui 6:0, 6:2 Anett seekord ei saa, aga ka 6:3, 6:3 oleks panuse võitmiseks piisav.” Peep lisas, et paneb väikese summa ka Jelena Ostapenko võidule Belinda Bencici üle koefitsiendiga 2,38. “Sooviksin näha uuesti Anetti ja Ostapenko kohtumist, mis kaks aastat tagasi Austraalias oli väga vaatemänguline ja lõppes meile meeldiva tulemusega.” Kui Peep mõlemad panused võidab, siis see tähendab, et Eesti-Läti kohtumine saabki laupäeval teoks.

Selge, et kõik Eesti tennisesõbrad hoiavad pöialt Anettile, kuid arvatavasti ka Ostapenkole, sest Bencic oleks kolmandas ringis pigem kardetavam vastane. Ning miks mitte meie naabrile kaasa elada!?

scroll to top