fbpx
Close

Draama: Katriin Saar jättis kasutamata kaks matšpalli, Elena Malõginale esimene meistritiitel

– Pronksmedali omanik Sofiya Chekhlystova, Eesti meister Elena Malõgina ja hõbemedali omanik Katriin Saar / Foto: ETL/Igor Pissarev

Elena Malõgina (1) tuli esmakordselt Eesti meistriks üksikmängus, kui alistas täna kaks ja veerand tundi kestnud mängus Katriin Saare (2) 2:6, 7:6, 6:4.

Mäng oli ülimalt dramaatiline ja kulmineerus teise seti lõpus, kui Saarel oli nii seisul 5:3 oma servil kui ka seisul 5:4 vastase servil kasutada üks matšpall, aga Malõgina mängis mõlemad punktid julgelt ja ründavalt ning võiks öelda, et ta päästis matšpallid, mitte Saar ei mänginud maha.

Kohtumine algas siiski Saare domineerimisel. Tema edule aitas kaasa esimese pallingu õnnestumine ja topeltvigade vältimine. Ka tagajoonemängus oli Saar teravam. Kui Malõgina püüdis vastase initsiatiivi kärpida ja ise rünnata, siis ta pahatihti eksis.

Oli arvata, et teises setis Saare samalaadne ülekaal ei kesta ja kui ta seisul 1:1 tegi kaks topeltviga, loovutas ta esmakordselt oma pallingu. Kuid Saar tuli seisult 1:3 välja eduga 5:3, aga just siis, kui tal oli selg vastu seina, hakkas Malõgina ründama õnnestunumalt. Tõsi, ka Malõgina loovutas seisul 6:5, 40:15 kaks settpalli, aga tema jaoks see polnud draama, sest ta võitis tie-break’i 7:5. Saare parim võimalus oli seisul 5:4, kui ta pikas pallivahetuses napilt auti lõi.

Otsustavas setis Saar õnneks ei murdunud ja mäng jätkus tasavägiselt. Kaks korda oli ta murdega ees, kuid seisult 4:5 loovutas ta oma servi nulliga ja lõpus ilmselt parema vastupidavuse arvel veidi energilisemalt mänginud Malõgina sai raske võidu. Meenutame, et kui nad kohtusid omavahel novembrikuus Paf Openil Pärnus, võitis Malõgina poolfinaalis samuti pärast kaotatud avasetti, aga märksa vähem dramaatilisemalt 4:6, 6:2, 6:1.

scroll to top