fbpx
Close

Djokovici järglane? Hamad Medjedovic võitis NextGen ATP finaalturniiri

Hamad Medjedovic Jeddah’s. / Foto: ATP

Esimese mängijana väljaspool esisada võitis NextGen ATP ehk kuni 21-aastaste tennisistide finaalturniiri Hamad Medjedovic (Serbia, ATP 110.).

Finaalis alistas serblane peafavoriidi Arthur Filsi (Prantsusmaa, 36.) 3:4, 4:1, 4:2, 3:4, 4:1. Nagu tulemusestki näha, oli Medjedovici võit teenitud, sest tema murdis vastase servi kolm korda, aga Fils mitte kordagi. Prantslast päästsid vaid kaks tie-break’i, millised ta võitis 8:6 ja 11:9, neist esimese 4:6 kaotusseisust. Neljanda seti kiires lõppmängus oli Medjedovicil kasutada ka kaks matšpalli seisudel 6:5 ja 8:7.

Enne Medjedovici oli kõige madalama edetabelikohaga võitund NextGen ATP turniiri itaallane Jannik Sinner 2009. aastal, kes tollal oli maailma 95. reket.

Pidada Medjedovici Novak Djokovici järglaseks oleks praegusel hetkel siiski liialdus. Esiteks ei ole serblane kindlasti parim alla 21-aastane mängija, sest Carlos Alcaraz (Hispaania) ja Holger Rune (Taani) jõudsid juba suurele ATP finaalturniirile. Teiseks oli Djokovic samas vanuses (20 aastat ja 4 kuud) nagu Medjedovic praegu juba maailma kolmas reket. Esimese slämmiturniiri võitis Djokovic 20 aasta ja 8 kuu vanuselt, aga Mdjedovic peaks selle ületamiseks juba kohe järgmisel kuul Austraalias võitma.

scroll to top