Djokovic kulutas Rune võitmiseks üle kolme tunni ja lõpetab aasta esireketina

Novak Djokovic pidas kolm tundi vastu, Seda pole vastastel loota, et 36-aastane mees väsiks. / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) jaoks ei ole Holger Rune (Taani, 8) sugugi soodne vastane ja seda tõestas ka Torinos alanud ATP finaalturniiri esimese ringi mäng.

Rohelises grupis, kus pärastlõunal oli Jannik Sinner (Itaalia, 4) alistanud Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) tunni ja 24 minutiga, kujunes teine mäng üle poole pikemaks. Geimide arvult mitte (esimene mäng kestis 20 ja teine 35 geimi), aga ajaliselt küll. Nimelt kolm tundi ja 4 minutit läks Djokovicil aega, et võita 7:6, 6:7, 6:3.

Kõik setid kulgesid sarnase stsenaariumi kohaselt, aga kolmanda lõpus tuli siiski erand maailma esireketi kasuks. Nimelt kõigis settides ei suutnud esimese murde teinud mees edu isegi järgmise geimini hoida. Esimeses setis murdis Djokovic seisuks 3:2, aga Rune viigistas kohe. Teises setis juhtis taanlane 2:0, kui Djokovic vastas murdega ja oma servi järel viigistas 2:2. Kolmandas setis toimusid murded samal ajal, aga nüüd oli Djokovic 2:0 ees ja Rune tuli järele 2:2.

Esimesed kaks setti lahenesid tie-break’iga, mille mängimises Djokovic on 2023. aastal olnud lausa omaette klass. Ka nüüd läks ta avaseti tie-break’is kahe murdega ette 5:2 ja võitis 7:4. Pärast seda oli Djokovici hooaja tie-break’ide võidud/kaotused 28/6 ja alates maist 20/2! Kuid ühe neist kahest tie-break’ist oli Djokovic kaotanud just Runele Pariisi Mastersi veerandfinaalis, aga mängu ja hiljem turniiri ta ikkagi võitis. Ja teise seti tie-break’is nii läkski, et Rune võitis lausa kuus punkti järjest (kolm Djokovici servil) ning oli parem 7:1.

Kuid kolmandas setis enam tie-break’i ei tulnud. Djokovic murdis seisul 3:2 uuesti ja seda enam Rune tagasi ei teinud. Seega jäid murded 4:3 serblase kasuks, kuid lühem sett ei päästnud mängijaid sellest, et heitlus kestis kohaliku aja järgi üle kesköö, Eestis lõppes mäng kell 1.15.

Rune oli suvel ja sügise algul tõelises “augus”, aga ta ronis sealt välja Baseli turniiril, kus ta jõudis poolfinaali ja siis Pariisis veerandfinaali, kaotades ainult turniiri võitjale kolmes setis. Kui Runel on hea tuju, võib ta võita kõiki ja Djokovici vastu tal oligi seis enne tänast 2:2, kusjuures esimese mängu kaotas ta 2021. aastal veel siis, kui ta polnud esisajaski. Kaks järgmist kohtumist Rune võitis. Aga sel suvel tal tuju kaua aega ei olnud ja siis polnudki vaja Djokovici, sest taanlane langes pea igal turniiril juba esimeses ringis välja.

Statistika näitab, et Rune võitis ässad 18:10 ja esimeselt servilt teenisid mehed võrdselt 74% punktidest. Äralööke oli Runel ka rohkem – 48:39. Kahjuks ei tundu lihtvigade arv (Rune 13, Djokovic 9) usutav, nii vähe neid poleks tohtinud olla. Küllap pandi lihtvigu ka sunnitud vigadena kirja, seda on ennegi juhtunud. Kuid sellegipoolest oli mäng kvaliteetne ja äralööke igal juhul rohkem kui vigu.

Djokovicile tähendas võit ka seda, et ta sai 200 ATP punkti, millega tagas esireketi koha pärast ATP finaalturniiri. Sellega saab täis ka 400 nädalat esikohal püsimist. Aasta lõpetab Djokovic liidrina kaheksandat korda, kuid selles arvestuses (nagu ka nädalate poolest) juhtis ta juba enne, sest teisel kohal on Pete Sampras kuue korraga.

Esmaspäeval kohtuvad Punases alagrupis Carlos Alcaraz (Hispaania, 2) – Alexander Zverev (Saksamaa, 7) ja Daniil Medvedev (3) – Andrei Rublev (5). Go3 Sport näitab kohtumisi eestikeelse kommentaariga.