fbpx
Close
PAF.ee

Davis Cupi turniiril sõltuvad Eesti võimalused loosiõnnest

– Eesti Davis Cupi koondise raudvarad Vladimir Ivanov ja Jürgen Zopp / Foto: Toomas Kuum

Kolmapäeval algab Ateenas Davis Cupi III grupi Euro-Aafrika tsooni turniir, kus kaheksa osaleva meeskonna seas on ka Eesti.

Olukord on aga selles mõttes ärev, et enne homme toimuvat loosi on õhus võimalus, et Eesti võib sattuda samasse alagruppi nii Poola kui ka Kreekaga ja siis jäävad väga õhkõrnad edasipääsuvõimalused.

Nimelt neli paremat meeskonda kaheksast saavad 2020. aasta hooajaks II grupi üleminekumängudele, kuid et alagrupid loositakse mitte vastavalt mängijate kohtadele ATP või ITF-i edetabelis, vaid vastavalt Davis Cupi riikide edetabelile, on võimalused üsna mitmekesised.

Kõrgeima asetusega on Ateenas Luksemburg ja Eesti, järgmises paaris Poola ja Läti, kolmandas Monaco ja Montenegro ning neljandas Kreeka ja Põhja-Makedoonia. Nende paaride tiimid lähevad erinevasse alagruppi ja siit tulebki võimalus, et teisest paarist võib Eesti vastu tulla Poola ja neljandast Kreeka.

Kui Eesti ülejäänud viie rivaali koondistes ei ole edetabelis kuigi kõrgel asuvaid mängijaid, siis Kreekat esindab Stefanos Tsitsipas, kes on täna avaldatud ATP edetabelis maailma seitsmes reket ning Poolat esisaja mängijad Hubert Hurkacz (36.) ja Kamil Majchrzak (84.). Eesti meeskonnas mängivad Jürgen Zopp (433.), Vladimir Ivanov (821.), Kristjan Tamm (866.) ja Kenneth Raisma (1014.). Neist Raisma kerkis sel nädalal edetabelis 206 kohta.

Ateena turniiri süsteem on selline, et kuigi omavahel kohtuvad play-offis ka kahe alagrupi võitjad ja teise koha meeskonnad, on kõik neli juba kindlustanud pääsu II grupi üleminekumängudele olenemata play-offi tulemusest. Ehk siis Eesti eesmärk on pääseda alagrupis kahe parema hulka, ent Kreeka ja Poolaga kokkusattumine teeb selle ülesande keeruliseks.

Alagruppides kolmandaks ja neljandaks jäänud meeskonnad kohtuvad play-offis nö risti – A3-B4 ja A4-B3. Nende mängude võitjad säilitavad koha III grupis, kaotajad langevad neljandasse.

scroll to top