fbpx
Close

Andrea Roots võitis Pajulahti Cupil ka üksikmängu!

– Andrea Roots peale võitu / Foto: Erakogu

Andrea Roots (1) kerkis Nastolas (Soome) lõppenud Pajulahti Cupil kahekordseks võitjaks, kui ta reedesele esikohale paarismängus lisas laupäeval üksikmängu võidu.

U14 vanuseklassi 3. kategooria turniiri finaalis oli Roots selgelt üle Aleksandra Lobanovast (Venemaa) 6:2, 6:2.

Aastal 2019 oli Roots võitnud seni viis Tennis Europe turniiri, aga kõik need esikohad tulid paarismängus. Näiteks võitis ta kevadel Estonian Junior Openil koos Brit Martiniga esikoha nii U14 kui ka U16 turniiril. Samuti koos Martiniga võidutses Roots septembri lõpus Kaunases ja koos venelanna Anna Karasjovaga juunikuus Nastolas ehk siis samas paigas, kus praegu, ent erineval väljakukattel – tookord mängiti väljas saviliival. Viienda esikoha paarismängus teenis Roots eile koos õe Adrianaga.

Üksikmängu võit oli aga Rootsi jaoks esmakordne. Hetkel pole enam oluline, kui kõrgele see võit tõstab eestlanna TE U14 edetabelis, sest jaanuaris alustab Roots juba mängimist U16 klassis. Ent ka selles vanuseklassis peaks Roots kerkima vähemalt 200 parema sekka (praegu 263., ent omakorda lahkub ka sellest edetabelist teatud hulk mängijaid vanemasse klassi).

scroll to top