fbpx
Close

Daniil Glinka ja kõik Eesti tugevamad paarid jõudsid Pärnus teise ringi

– Daniil Glinka ja Kenneth Raisma. / Foto: ETL

Pärnus algasid teisipäeval 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril Paf Open põhitabeli mängud, kuid esimesel võistluspäeval keskenduti peamiselt paarismängudele, kus peaaegu kogu 1. ring mängiti lõpuni.

Enne aga toimus kolm üksikmängu, kus kahe Eesti tennisisti omavahelises heitluses alistas Daniil Glinka Siim Troosti 6:3, 6:4. Esimese murde tegi selles mängus Troost, kes asus juhtima 3:1, aga siis võitis Glinka viis geimi järjest, kaasa arvatud kaks vastase servigeimi. Teises setis piisas Glinkale võiduks ühest murdest. Glinka paremus esimesel servil oli üsna selge: 67% lõi ta neid sisse ja võitis 87% punktidest, aga Troost vastavalt 53 ja 74%.

Veel oli eestlastest võistlustules Johannes Seeman, kes heitles üsna võrdselt maailma 1059. reketi Lucas Renardiga (Rootsi). Esimeses setis andis Seeman seisul 5:4 murde tagasi, aga võitis tie-break’i. Lõpuks jäi rootslane siiski peale 6:7, 6:2, 7:5.

Paarismängu esimese ringi mängudest oli ehk huvipakkuvaim vendade Mattias ja Kristofer Siimari kohtumine Kristjan Tamme ja lätlase Karlis Ozolinšiga, kes suvel Merko Cupil mäletatavasti alistas nii Jürgen Zoppi kui ka Vladimir Ivanov. Kuid Ozolinš ei ole paarismängus nii tugev, samal ajal on Siimarid tulnud koos kaks korda Eesti meistriks ja tänavu lisaks sai Mattias kolmanda tiitli koos Ivanoviga.

Siimarid ei loovutanud ühtki servigeimi ja võitsid 7:6, 6:4. Veelgi enam, Tammel ja Ozolinšil polnud isegi ühtki murdepalli. Esimese seti tie-break’is võitsid aga Siimarid seisult 3:4 neli punkti järjest, esmalt oma ja siis vastase servil.

Eesti paaridest olid veel võidukad Seeman/Troost ja Glinka/Kenneth Raisma. Neist esimesed võitsid David Perez Sanzi (Hispaania) ja Eric Vanshelboimi (Ukraina) 6:2, 7:6 ning Glinka/Raisma Stefan Loncari (Holland) ja Renardi 6:4, 6:1. Seitsmenda Eesti mängijana jõudis paarismängus teise ringi Ivanov, kes oma tavapärase paarilise Jan Sabaniniga (Venemaa) alistasid Gregor Marius Kliimaski ja Ronan Vahtrase 6:1, 6:2.

Võiks öelda, et ei vedanud Karl Kiur Saarel ja Alexander Georg Mändmal, kes võitsid kuus punkti vastastest rohkem, aga ikkagi kaotasid 6:7, 6:3, 7:10 kolmandana asetatud Rootsi paarile Simon Freund/Jonathan Mridha. Kahju oli eelkõige esimese seti tie-break’ist, mille Mändma/Saar kaotasid 6:4 eduseisult. Otsustavas pikas tie-break’is olid eestlased kogu aeg tagaajaja osas ja kuigi jõudsid seisult 2:7 järele 6:7, nad mängu ei päästnud. Kaotuse said ka Oskar Irdoja/Kevin Suvi, kes jäid 6:7, 3:6 alla Briti paarile Joshua Paris/Mark Whitehouse. Naljaga pooleks võib öelda, et eks tänasel päeval Whitehouse pidigi võitma, sest maailma olulisimad sündmused toimuvad Valges Majas.

Kolmapäeval peetakse Pärnus üksikmängu avaringi ülejäänud 13 kohtumist ja ainus täna pidamata jäänud paarismäng, kus aga eestlasi võistlustules pole. Peamine tähelepanu peaks homme koonduma Pärnu Tennisekeskuse 3. väljakule, aga kuna pealtvaatajaid halli ei lubata, siis iseenesest sellel tähtsust pole, kus keegi mängib. Vaadake kolmapäevast ajakava siit.

scroll to top